عقرب 19, 1400 19:57 Asia/Kabul
  • ژنرال انگلیسی: طالبان امروز با طالبان گذشته متفاوت است
    ژنرال انگلیسی: طالبان امروز با طالبان گذشته متفاوت است

رئیس ستاد ارتش انگلیس گفت که طالبان امروز تفاوت زیادی با ۲۰ سال گذشته دارد و آن‌ها اکنون به دنبال شیوه مدرن‌تری از حکومتداری هستند.

به گزارش رادیو دری، ژنرال «نیک کارتر» رئیس ستاد ارتش انگلیس اظهار کرد: ممکن است شرایط افغانستان در آینده نزدیک بهتر از چیزی شود که مردم انتظار دارند.

وی با بیان اینکه دولت سرپرستی طالبان می‌تواند در آینده فراگیرتر شود افزود: طالبان جدید متفاوت هستند و افراد زیادی در میان آنان هستند که به دنبال شیوه مدرن‌تری از حکومتداری اند.

کارتر در کمیته دفاعی مجلس عوام انگلیس ادامه داد که اگر میانه‌روها کنترل را به دست آورند، «پس هیچ دلیلی وجود ندارد که تصور کنیم دولت افغانستان در پنج سال آینده نمی‌تواند به  دولتی فراگیرتر تبدیل شود».

 رئیس ستاد ارتش انگلیس با رد شکست غرب در افغانستان اضافه کرد: «فکر می‌کنم خیلی زود است که بگوییم شکست رخ داده است. پیروزی در اینجا باید با نتایج سنجیده شود، من گمان می‌کنم وقتی به 20 سال گذشته و بعد از 20 سال آینده نگاه می‌کنیم، افغانستان ممکن است کشور بسیار متفاوتی باشد».

این در حالی است که ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا سه هفته پیش با اعتراف به ناکامی در افغانستان گفته بود: ماموریت نظامی آمریکا در این کشور یک «شکست راهبردی» بود.

 مقامات بلندپایه طالبان با نماینده ویژه انگلیس دیدار کردند

کلیدواژه