عقرب 19, 1400 20:17 Asia/Kabul
  • مقام طالبان: خلیلی، محقق و مدبر شامل عفو عمومی شده اند
    مقام طالبان: خلیلی، محقق و مدبر شامل عفو عمومی شده اند

معاون سیاسی نخست وزیر طالبان زندگی در افغانستان را حق همه مردم این کشور دانست و تاکید کرد که «کریم خلیلی»، «محمد محقق» و «صادق مدبر» شامل عفو عمومی هستند و می‌توانند به افغانستان بازگردند.

به گزارش رادیو دری، «مولوی عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست وزیر طالبان در دیدار با «صوفی گردیزی»، «شیخ کریمی بامیانی» و «سنگردوست وردک» به «نمایندگی» از قوم هزاره گفت: افغانستان خانه مشترک تمام اقوام و مذاهب است و همه شخصیت‌های قوم هزاره از جمله «کریم خلیلی»، «محمد محقق» و «صادق مدبر» از اعضای جامعه افغانستان هستند و زندگی در این کشور حق مسلم آن‌هاست.

مولوی عبدالکبیر با بیان اینکه این شخصیت‌ها شامل عفو عمومی طالبان می‌شوند اطمینان داد که هیچ خطری از سوی طالبان متوجه‌ آنان نمی‌شود.

وی از قربانی‌های قوم هزاره در «جهاد گذشته» قدردانی و  پایان «اشغال» و «حاکمیت یک نظام مستقل اسلامی» را از اهداف جهاد کنونی ملت افغانستان اعلام کرد.

گفته می شود نمایندگان قوم هزاره در دیدار با مولوی عبدالکبیر پشتیبانی خود را از طالبان اعلام کردند.

بزرگان قوم هزاره همچنین تاکید کردند که باید بین طالبان و هزاره‌ها اعتمادسازی و با شخصیت‌های این قوم گفت‌وگو شود تا دوباره به کشور بازگردند و زیر چتر طالبان زندگی «امن و مصون» را ادامه دهند.

 عفو عمومی کارکنان دولتی در افغانستان

تعیین یک شیعه هزاره به سمت ریاست اطلاعات بامیان

 

کلیدواژه