عقرب 27, 1400 10:48 Asia/Kabul
  • تخت روانچی: خاک افغانستان هرگز برای فعالیت های تروریستی استفاده نشود
    تخت روانچی: خاک افغانستان هرگز برای فعالیت های تروریستی استفاده نشود

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: باید اطمینان حاصل شود که خاک افغانستان هرگز برای فعالیت های تروریستی استفاده نمی شود.

به گزارش رادیودری، «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد چهارشنبه در نشست شورای امنیت این سازمان درباره "وضعیت افغانستان" با بیان اینکه باید تلاش‌های موازی برای جلوگیری از فروپاشی کامل اقتصاد افغانستان صورت گیرد، افزود: وضعیت بشردوستانه بسیار نگران کننده است و با نزدیک شدن به فصل زمستان، مردم افغانستان با یک بحران انسانی قریب الوقوع روبرو هستند.
نماینده ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: ایران به عنوان کشور همسایه و براساس پیوندهای مشترک تاریخی، فرهنگی، زبانی و مذهبی قوی بین دو ملت نمی تواند نسبت به مشکلات مردم افغانستان بی تفاوت بماند.
تخت روانچی تاکید کرد: ارائه به موقع کمک های بشردوستانه و آزادسازی دارایی های مسدود شده افغانستان که برای احیای اقتصاد این کشور و نجات جان مردم ضروری است، به هیچ وجه نباید سیاسی و مشروط باشد.
نماینده ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه حملات تروریستی اخیر در افغانستان بسیار نگران کننده است، افزود: تشکیل یک حکومت فراگیر و منتخب مردم با مشارکت همه گروه های قومی و مذهبی، متعهد به مبارزه با تروریسم و جنایات سازمان یافته و تضمین و حمایت  از حقوق مردم براساس رعایت حقوق بشر برای همه مردم افغانستان، شامل هر قوم و زبانی، اقلیت های مذهبی و زنان، برای ایجاد یک افغانستان امن، باثبات و رفاه برای مردم، حیاتی است.

طالبان: خاک افغانستان علیه کشورهای دیگر استفاده نخواهد شد

کلیدواژه