عقرب 27, 1400 13:23 Asia/Kabul
  • دیدار نماینده ایران برای افغانستان با حامد کرزی و دکتر عبدالله
    دیدار نماینده ایران برای افغانستان با حامد کرزی و دکتر عبدالله

نماینده ویژه رئیس جمهور ایران در امور افغانستان با حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین و عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه پیشین در کابل دیدار و در مورد مسایل مختلف، بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش رادیودری، عبدالله عبدالله، رییس پیشین شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، با انتشار مطلبی در توییترش از دیدارش با نماینده رئیس‌جمهور ایران در کابل خبر داده است.

عبدالله نوشته که در این دیدار روی‌ موضوعات جاری در کشور و مسایل روز‌ بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در جریان دیدار، ایشان از آمادگی‌های کشور متبوع خویش در راستای ادامه‌ی همکاری‌های همه جانبه در عرصه‌های اقتصادی، سرمایه گذاری، کمک‌های بشر دوستانه، تعلیم، صحت و رسیدگی به امور‌ مهاجرین خبر دادند.

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان نیز نوشته که با حسن کاظمی قمی نمایندهٔ خاص جمهوری اسلامی ایران برای افغانستان دیدار کرده است.

او نوشته که در این دیدار که بهادر امینیان سفیر ایران در کابل نیز حضور داشت در مورد روابط حسنه میان دو کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت. رئیس جمهور پیشین افغانستان از کمک ها و همکاری جمهوری اسلامی ایران با افغانستان ابراز امتنان نموده و بر ادامه آن تاکید کرد.

کاظمی قمی که روز دوشنبه در سفر سه روزه در صدر یک هیات سیاسی، امنیتی و اقتصادی وارد کابل شده است با مسوولان بلندپایه طالبان نیز از جمله « ملابرادر » معاون اول رییس کابینه، ملا « عبدالسلام حنفی » معاون دوم رییس کابینه و « امیرخان متقی » سرپرست وزارت خارجه طالبان به طور جداگانه دیدار و درباره مسایل سیاسی، امنیتی و اقتصادی رایزنی کرد.

همچنین دیدار با اعضای شورای علمای شیعه افغانستان و سخنرانی در مراسم آغاز به کار کمیته های همکاری مشترک ایران و افغانستان از دیگر برنامه های کاری نماینده ویژه رییس جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان در سفر به کابل بود.

آغاز به کار کمیته‌های مشترک همکاری ایران و افغانستان 

دیدار کاظمی قمی با اعضای شورای علمای شیعه افغانستان

کلیدواژه