قوس 01, 1400 19:44 Asia/Kabul
  • طالبان اظهارات مقامات اسلام‌آباد درباره «تحریک طالبان پاکستان» را رد کرد
    طالبان اظهارات مقامات اسلام‌آباد درباره «تحریک طالبان پاکستان» را رد کرد

سخنگوی طالبان افغانستان با رد ادعای مقامات پاکستانی درباره نمایندگی از این کشور، تاکید کرد که آنها تنها نقش میانجی را بین اسلام‌آباد و «تحریک طالبان پاکستان» داشته است.

به گزارش رادیودری، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگو و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در واکنش به اظهارات «موید یوسف» مشاور امنیت ملی پاکستان تصریح کرد که طالبان از دولت اسلام‌آباد در مذاکرات صلح با تحریک طالبان پاکستان نمایندگی نمی‌کند، بلکه بین دو طرف نقش میانجی را دارد.

مجاهد  گفت: «ما واقعاً نمایندگی نمی‌کنیم ما میان طالبان پاکستانی و حکومت آنها میانجی هستیم تا صلح در منطقه تأمین شود و این به نفع همه است صحبت از نمایندگی درست نیست».

پیش از این نیز یوسف به «جیو نیوز» گفته بود که تاکنون نیاز مستقیم برای گفت‌وگو با تحریک طالبان پاکستان پیدا نشده چون این روند از سوی دولت سرپرست طالبان (افغانستان) به پیش برده می‌شود.

مشاور امنیت ملی پاکستان اظهار کرده بود: «طالبان افغان گفتند ما با آن‌ها صحبت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم، تاکنون نیازی برای گفت‌وگوهای مستقیم (دولت و طالبان پاکستان) نبوده است».

پیش از این، «ذبیح الله مجاهد» گفته بود که تحریک طالبان پاکستان، مشکل دولت اسلام‌آباد است و باید توسط مقام‌های این کشور حل شود، علمای پاکستان و رهبران مذهبی این کشور باید در مورد قانونی یا غیرقانونی بودن جنگ تصمیم بگیرند و استراتژی تدوین کنند.

به گفته مجاهد، طالبان افغانستان مصمم است تا از خاک کشورشان برای فعالیت های تروریستی علیه دیگر کشورها استفاده نشود.

طالبان پاکستان به دنبال تاسیس دفتر سیاسی در کشور ثالث

کلیدواژه