قوس 02, 1400 16:28 Asia/Kabul
  • صلیب سرخ: در هماهنگی با طالبان فعالیت‌ در افغانستان را گسترش می‌دهیم
    صلیب سرخ: در هماهنگی با طالبان فعالیت‌ در افغانستان را گسترش می‌دهیم

رئیس عملیاتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که این نهاد در هماهنگی با طالبان فعالیت‌هایش در افغانستان را گسترش می‌دهد.

به گزارش رادیودری، «دامینیک استیل هارت» رئیس عملیاتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در دیدار با «مولوی عبدالکبیر» معاون نخست وزیر طالبان درباره فعالیت‌های این نهاد در بخش‌های بهداشت، کشاورزی و زندان‌ها اطلاعات داد.

وی با تاکید بر اینکه صلیب سرخ در جریان تحولات جدید از افغانستان خارج نشد، افزود که این نهاد با وزارت بهداشت طالبان، هلال احمر و سایر نهادهای مربوط طالبان مناسبات خوب دارد و خواستار تقویت بیشتر ارائه خدمات و فعالیت‌های خویش است.

استیل هارت همچنین خاطرنشان کرد که صلیب سرخ براساس تعهدی که به مردم افغانستان دارد، فعالیت‌ها و کمک‌های بشری خود را گسترش می‌دهد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط طالبان، مولوی عبدالکبیر نیز در این دیدار تاکید کرد که افغانستان به کمک‌های بشری نیاز جدی دارد و طالبان به شمول صلیب سرخ تسهیلات لازم را برای همه مؤسسات خیریه فراهم می‌سازد.

«رابرت ماردینی» رئیس دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز پیش از این گفته بود که این نهاد از ماه آگوست تاکنون تلاش‌هایش را در افغانستان دو برابر کرده است و دیگر سازمان‌های امدادرسان نیز بیش از گذشته تلاش می‌کنند.

وی گفته بود که این در حالی است که جامعه بین‌المللی رویکردی محتاطانه در قبال همکاری با طالبان در پیش گرفته است.

ماردینی همچنین با اشاره به وخامت اوضاع در افغانستان تاکید کرده بود که نیروهای مشترک سازمان‌های بشردوستانه باید تلاش‌های خود را افزایش دهند و دست از راه‌حل‌های موقت بردارند.

طالبان از کمیته بین المللی صلیب سرخ درخواست کمک کرد

گفت و گوی رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ با مقام های طالبان

کلیدواژه