قوس 05, 1400 13:17 Asia/Kabul
  • طالبان خواستار کمک روسیه برای عضویت این گروه در سازمان ملل شد
    طالبان خواستار کمک روسیه برای عضویت این گروه در سازمان ملل شد

طالبان از روسیه درخواست کرد تا به این گروه برای رسیدن به کرسی سازمان ملل همکاری کند.

به گزارش رادیودری، براساس گزارش خبرگزاری تاس روسیه، سهیل شاهین، نماینده طالبان در سازمان ملل گفته است که طالبان با روسیه روابط خوب داشت و اکنون نیز دارد.

شاهین افزوده که حکومت آنان از حمایت مردمی برخوردار است‌. او هم‌چنین گفت که طالبان از روسیه انتظار دارد تا از نامزدی وی به‌ عنوان نماینده‌ افغانستان در کمیته اعتبار نامه سازمان ملل، حمایت کند.

شاهین همچنین در بخش دیگری از گفتگوی خود با این رسانه انگلیسی به موضوع مقاومت در افغانستان اشاره کرد و گفت: آنچه به عنوان مقاومت عنوان می شود صرفا بروی کاغذ بوده و وجود خارجی ندارد و این گروه از حمایت مردم برخوردار نیستند. 

وی دربازه وضعیت پنجشیر نیز گفت: وضعیت در این ولایت عادی است و هر آنچه در رسانه‌ها گفته می شود با واقعیت در این منطقه تفاوت دارد. 

شاهین همچنین درباره اقلیت های حاضر در افغانستان از جمله هزاره نیز گفت: تمام اقوام از جمله مردم هزاره افغان بوده و هیچگونه تبعیضی علیه این افراد وجود ندارد. 

این مقام ارشد طالبان تصریح کرد: در حال حاضر فرصتی به وجود آمده تا تمام مردم افغانستان برای رشد این کشور تلاش کنند و من از تمام کسانی که به خارج سفر کردند خواهان بازگشت و همکاری برای پیشرفت کشور هستم. 

درخواست افغانستان از اتحادیه اروپا برای حمایت از عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل

طالبان نماینده خود در سازمان‌ملل را معرفی کرد

کلیدواژه