قوس 08, 1400 11:08 Asia/Kabul
  • طالبان:  به جای اعمال فشار برای حل مشکلات با ما همکاری شود
    طالبان: به جای اعمال فشار برای حل مشکلات با ما همکاری شود

سرپرست وزارت خارجه طالبان به نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان گفت برای حل مشکلات این کشور به جای اعمال فشار بر طالبان باید با آن‌ها همکاری شود.

به گزارش رادیو دری، «امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان در دیدار با «توماس نیکلسون» نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان درباره مسایل سیاسی، انسانی، بهداشتی، امنیتی و رفت و آمد آزادانه و مصون از افغانستان بحث و تبادل‌نظر کردند.

«عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان در توئیتی اعلام کرد که هیات اتحادیه اروپا در گفت‌وگوهای 2 روزه با هیات طالبان متعهد شد که به کمک‌ها به مردم افغانستان ادامه دهد و به همین منظور دفتر خود در کابل را حفظ خواهد کرد.

هیات طالبان نیز در مقابل با اطمینان از اینکه هیچ کشوری از خاک افغانستان تهدید نخواهد شد، خواستار جدا نگه داشتن مسایل انسانی از موضوعات سیاسی گردید.

به گفته بلخی، سرپرست وزارت خارجه طالبان در این دیدار تصریح کرد که برای حل مشکلات افغانستان به جای فشار بر طالبان باید با آن‌ها همکاری شود.

در ادامه نیز نشست مشترک سه‌جانبه‌ای میان طالبان، قطر و اتحادیه اروپا برگزار شد و طرف‌ها درباره ادامه برگزاری این نشست‌ها توافق کردند.

امیرخان متقی: امنیت افغانستان تامین شده است

کلیدواژه