قوس 09, 1400 12:51 Asia/Kabul
  • معاون وزیر امورخارجه ایران : باید درباره لغو کامل تحریم ها توافق صورت گیرد
    معاون وزیر امورخارجه ایران : باید درباره لغو کامل تحریم ها توافق صورت گیرد

معاون سیاسی وزارت امورخارجه ایران گفت: باید درباره لغو کامل تحریم های ظالمانه آمریکا ضد ایران توافق صورت گیرد.

به گزارش رادیو دری، «علی باقری کنی» معاون سیاسی وزارت امورخارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی در مذاکرات با ۱+۴ بعد از نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام در پاسخ به این سؤال که آیا گفت‌وگوها در کارگروه رفع تحریم‌ها که از صبح سه‌شنبه کار خود را آغاز خواهد کرد، از همان نقطه‌ پنج ماه پیش شروع می‌شود یا قرار است مباحث جدیدی صورت بگیرد، افزود: آن چیزی که از ۶ دور گذشته گفت‌وگوها باقی مانده است فقط یک پیش نویس بوده و توافقی صورت نگرفته است.
باقری کنی در این حال تصریح کرد: از آنجا که اراده جدی برای مذاکره و آمادگی عملی برای دستیابی به توافق وجود دارد، نسبت به آینده خوشبین است.
معاون وزیر خارجه همچنین درباره نشست روز دوشنبه کمیسیون مشترک برجام (نشست افتتاحیه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴) گفت: قرار بر این شد که موضوع لغو تحریم‌ها به‌عنوان دستور کار اولیه کمیسیون مشترک برجام قرار گیرد و برهمین اساس کارگروه بررسی موضوع لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه ضد ملت ایران آغاز به کار کند.
 مذاکرات برای لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا ضد ایران از روز گذشته در وین‌ آغاز شده است.
در این دور از مذاکرات که با ریاست «علی باقری کنی» معاون سیاسی وزارت امورخارجه ایران برگزار می‌شود، تیم مجربی از کارشناسان و دیپلماتهای پیشین ایران حضور دارند.

اولیانوف: درخواست ایران برای لغو تحریم‌ها کاملاً منطقی است

کلیدواژه