قوس 09, 1400 19:22 Asia/Kabul
  • پاکستان برای انتقال گندم اهدایی هند به افغانستان شرط گذاشت
    پاکستان برای انتقال گندم اهدایی هند به افغانستان شرط گذاشت

هندوستان تایمز گزارش داد که مقامات اسلام آباد پس از صدوز مجوز برای ارسال گندم هند به افغانستان چندین شرط را مطرح کردند.

به گزارش رادیودری به نقل از این رسانه هندی، استفاده از کامیون‌های پاکستانی و پرداخت هزینه انتقال را از شروط اسلام آباد مطرح کرده است.

طبق این گزارش، اما مقامات هند استفاده از کامیون‌های افغانستان و عدم وضع هزینه انتقال برای کمک‌های بشردوستانه را خواستار شدند. 

این در حال است که پیش از این عمران‌خان نخست‌وزیر پاکستان اجازه انتقال گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق خاک این کشور را صادر کرده بود.

به نوشته داوون، نخست‌وزیر پاکستان با شرکت در نشست کمیته هماهنگی افغانستان چندین دستور از جمله کمک 5 میلیارد روپیه از سوی اسلام آباد به افغانستان و همچنین اجازه انتقال گندم اهدایی هند از طریق خاک این کشور را صادر کرد. 

عمران خان در این نشست گفته است: اسلام آباد بازگشت بیماران افغان از هند را تسهیل و تعرفه کالاهای افغانستان به پاکستان را نیز کاهش خواهد داد. 

پیش از این، نشریه هندی «ایندیا اکسپرس» به نقل از مقامات این کشور نوشته بود که هند پیشنهاد انتقال محموله گندم‌های اهدایی به افغانستان از طریق پاکستان را ماه گذشته با اسلام‌آباد در میان گذاشته بود اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

این نشریه افزوده بود که پاکستان هنوز به انتقال محموله اهدایی گندم از طریق خاکش مخالفت نکرده است اما دهلی امیدوار است پاسخی فوری دریافت کند تا هرچه زودتر جریان انتقال کمک‌ها را آغاز نماید.

مقامات هندی همچنین می‌گویند که ارسال هوایی این محموله کار دشواری است و به همین دلیل با پاکستان تماس گرفته‌اند. از سوی دیگر پاکستان از ماه گذشته در حال بررسی درخواست هند است.

این در حالی است که سازمان ملل گفته که افغانستان با بدترین بحران انسانی مواجه است. 

هند: پاکستان برای انتقال گندم اهدایی به افغانستان همکاری کند

کلیدواژه