قوس 10, 1400 17:55 Asia/Kabul
  • طالبان 5 هزار جلد گذرنامه برای مهاجران افغان در ایران ارسال کرد
    طالبان 5 هزار جلد گذرنامه برای مهاجران افغان در ایران ارسال کرد

ریاست امور کنسولی وزارت خارجه طالبان اعلام کرد که 5 هزار جلد گذرنامه برای مهاجران افغانستانی در تهران، مشهد و زاهدان ارسال شده است.

به گزارش رادیو دری، ریاست امور کنسولی وزارت خارجه طالبان امروز در بیانیه ای اعلام کرد که بر اساس درخواست سفارت و نمایندگی‌های سیاسی طالبان در ایران 5 هزار جلد گذرنامه  برای توزیع میان مهاجران افغانستانی در تهران، مشهد و زاهدان ارسال شده است.

این بیانیه می‌افزاید که این گذرنامه‌ها در مرکز پشتیبانی ریاست امور کنسولی طالبان چاپ و با همکاری ریاست آرشیو دیپلماتیک به سفارت افغانستان در تهران ارسال شده است.

ریاست امور کنسولی طالبان تاکید کرده است که در هماهنگی با سایر نهادهای مربوط تلاش می‌کند تا روند توزیع گذرنامه را برای اتباع افغانستانی مقیم ایران و سایر کشورها تسریع کند.

پیش از این «عالم گل حقانی» سرپرست ریاست اداره گذرنامه طالبان با رد گزارش‌ها درباره توقف روند توزیع گذرنامه با لوگوی نظام سابق افغانستان گفته بود: هنوز نزدیک به 900 هزار جلد گذرنامه با لوگوی جمهوریت داریم، 600 هزار جلد دیگر چاپ شده و آماده انتقال به انبار است و 1 میلیون جلد دیگر نیز آماده چاپ است.

وی افزود که طالبان پس از توزیع این 2.5 میلیون جلد گذرنامه تصمیم می‌گیرد که چه تغییری در گذرنامه‌ها ایجاد شود.

طالبان: ظرفیت صدور گذرنامه به ۱۰ هزار جلد در روز افزایش می‌یابد

طالبان توقف صدور گذرنامه با لوگوی جمهوریت را تکذیب کرد

کلیدواژه