قوس 17, 1400 11:25 Asia/Kabul
  • پاکستان خواستار تعامل سازنده جهان با طالبان شد
    پاکستان خواستار تعامل سازنده جهان با طالبان شد

وزیر امور خارجه پاکستان در دیدار با دبیرکل سازمان ناتو در بروکسل، خواستار تعامل سازنده جامعه جهانی با طالبان شد.

به گزارش رادیودری، شاه‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در جریان سفر به بروکسل در دیدار با ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواستار تعامل سازنده جامعه جهانی با طالبان شد.

طبق اعلامیه وزارت خارجه پاکستان، در این دیدار قریشی و استولتنبرگ پیرامون تحولات منطقه‌ای، روابط دو جانبه و اوضاع افغانستان گفتکو کرده‌اند.

قریشی بر تعهد پاکستان برای پیشبرد مناسبات صلح‌آمیز و سازنده با همسایگان خود برای پایداری صلح و ثبات در جنوب آسیا تاکید کرده‌است.

براساس اعلامیه، وزیر امور خارجه پاکستان تشدید بحران انسانی در افغانستان را نگران‌کننده توصیف کرده و خواستار تعامل سازنده جامعه بین‌الملل با طالبان برای کمک به مردم افغانستان و جلوگیری از تخریب اقتصادی و اجتماعی افغانستان شده‌است.

او گفته‌است که تعامل جهان با طالبان، برای جلوگیری از سرازیر شدن موج پناهجویان، گسترش تروریسم و غلبه بر معضل مواد مخدر در این کشور اجتناب‌ناپذیر است.

پاکستان که از حامیان اصلی طالبان دانسته می‌شود در حالی خواستار تعامل جهان با حاکمان فعلی افغانستان شده که تاکنون هیچ کشوری حاکمیت آن‌ها را به رسمیت نشناخته‌است.

پاکستان: تعامل جهان با طالبان خوشایند است

کلیدواژه