قوس 22, 1400 16:46 Asia/Kabul
  • امرالله صالح: چرا پول افغانی در مقابل دلار سقوط فاحش کرد
    امرالله صالح: چرا پول افغانی در مقابل دلار سقوط فاحش کرد

معاون اول رییس جمهور سابق افغانستان دلیل سقوط پول افغانی را توضیح داد.

به گزارش رادیودری، امرالله صالح، معاون سابق ریاست جمهوری افغانستان در فیسبوک خود نوشت: سقوط بانک های خصوصی افغانستان، قرار گرفتن بانک مرکزی در اختیار شبکه حقانی، جلوگیری از تبادل آزادانه ارز خارجی، بستن سرای شهزاده، چپاول عواید گمرکات، سراسری ساختن کشت و تولید مواد مخدر، توسل احتمالی به چاپ غیرقانونی پول افغانی، مراجعه به گروه های تروریستی برای جلب کمک های مخفی و در نهایت بدست آوردن کمک ناچیز نقدی از پاکستان و چند حلقه استخاراتی دیگر دلایل سقوط غیرقابل توقف پول افغانی در مقابل دلار است.

طالب برای کشتار و ویرانی افغانستان از جانب پاکستان ساخته شده است و زیرساخت فکری برای هیچ چیز غیر از شکنجه و خشونت ندارد. لهذا سقوط پول افغانی ادامه خواهد داشت مگر اینکه این گروه دست نشانده از لجاجت دست بردارد و برای بهبود وضعیت تمکین به اراده ی مردم نماید.

تنها راه حل حرمت به خواست اکثریت ملت افغانستان است که از دست این گروه بی سر به فغان آمده و سیل آسا از کشور فرار می نمایند. تا زمانیکه نظام مشروعیت داخلی و بین المللی نداشته باشد مغزها و ظرفیت های انسانی فرار خواهند نمود و هیچ کس زیر چتر یک رژیم ستم گر و متحجر سرمایه گذاری نخواهد کرد.

طالبان: دلایل افزایش بهای دلار، قاچاق آن به خارج از کشور است

نوسان بی‌سابقه بازار ارز و مواد غذایی در افغانستان

کلیدواژه