قوس 25, 1400 20:15 Asia/Kabul
  • طالبان به اشتباه مبلغ هنگفتی را برای سفارت کابل در دوشنبه واریز کرد
    طالبان به اشتباه مبلغ هنگفتی را برای سفارت کابل در دوشنبه واریز کرد

دولت طالبان به اشتباه 800 هزار دلار به حساب سفارت افغانستان در تاجیکستان واریز کرده است.

به گزارش رادیو دری، سفارت افغانستان در دوشنبه در گفتگو با رسانه های تاجیکی تایید کرده که چندی قبل مبلغ هنگفتی  به حساب این سفارت‌خانه واریز شده بود که برای نیازهای سفارت هزینه شده است.

این در حالی است که وزارت امور خارجه دولت طالبان با ارسال نامه‌ای به سفارت افغانستان در دوشنبه خواستار بازگرداندن این مبلغ شده بودند اما مسوولان سفارت کابل  از بازگرداندن این پول سر باز زده و اعلام کرده بودند که آنها در کنار سایر کشورهای جهان، طالبان را هنوز به رسمیت نمی‌شناسند.

 «اشرف غنی» رئیس جمهوری وقت افغانستان پایان ماه مارس سال 2021  در سفر خود به تاجیکستان  وعده داده بود مدرسه‌ای برای مهاجران افغان در شهر وحدت بسازد.

غنی بعد از برگشت به کابل وزارت مالیه کشورش را به تخصیص حدود 800 هزار دلار برای ساخت مدرسه در شهر وحدت تاجیکستان موظف کرد.

این مبلغ را وزارت مالیه افغانستان باید به حساب سفارت کابل در تاجیکستان واریز می‌کرد، اما در ماه اوت(اسد) اوضاع در افغانستان به کلی تغییر کرد، غنی از افغانستان  گریخت و طالبان قدرت را به دست گرفت.

گفته می شود این پول با ذکر مخاطب برای انتقال در حساب‌های وزرات مالیه در کابل باقی مانده بود و مقامات جدید وزارت مالیه به نمایندگی از طالبان این وجوه را به مخاطب منتقل کردند.

فرار «اشرف غنی» از کابل در پی دریافت تماس از یک شماره پاکستانی

افتتاح دفتر مخالفان طالبان در تاجیکستان 

 

 

 

کلیدواژه