قوس 26, 1400 16:36 Asia/Kabul

یک عضو ارشد طالبان در واکنش به تعیین نماینده جدید افغانستان در سازمان ملل گفت که این سازمان باید با واگذاری کرسی افغانستان به طالبان بی‌طرفی خود را اعلام کند.

طالبان در واکنش به تعیین نماینده جدید افغانستان در سازمان ملل اعلام کرد این سازمان باید اصل بی‌طرفی را دنبال کند.

به گزارش رادیودری، «سهیل شاهین» که پیش از این از سوی طالبان به‌عنوان نماینده کرسی افغانستان در سازمان ملل انتخاب شده بود، در واکنش به تعیین «نصیر احمد فائق» گفت که سازمان ملل متحد یک سازمان جهانی است و اعتبار آن در بی‌طرفی آن است.

وی افزود: من از این سازمان می‌خواهم که بی‌طرفی خود را با واگذاری کرسی افغانستان در سازمان ملل به دولت فعلی حاکم در افغانستان که در سراسر این کشور دارای حاکمیت و قانون است، ثابت کند.

شاهین ادامه داد: قوانین باید جایگزین ترجیحات سیاسی شود. در غیر این صورت بی‌طرفی آن زیر سوال خواهد رفت.

 نمایندگی دائمی افغانستان در سازمان ملل متحد اعلام کرد که «نصیراحمد فایق» به عنوان سرپرست نمایندگی دائمی افغانستان در این سازمان مسوولیت گرفته است.

این خبر پس از انتشار گزارش‌ها درباره استعفای «غلام‌محمد اسحاق‌زی»، نماینده دائم افغانستان در سازمان ملل متحد اعلام شده است.

کمیته اعتبارات سازمان ملل متحد چند روز پیش مأموریت غلام‌محمد اسحاق‌زی را به عنوان نماینده دائمی افغانستان تأیید کرد. طالبان «سهیل شاهین» را به عنوان نماینده حکومت خود در سازمان ملل متحد گماشته‌اند که از سوی کمیته اعتبارات سازمان ملل متحد پذیرفته نشده است.

جزئیات بیشتراین خبر در گزارش قریشی:

سرپرست نمایندگی دائم افغانستان در سازمان ملل معرفی شد

کلیدواژه