قوس 28, 1400 14:07 Asia/Kabul
  • نخست وزیر پاکستان:هرج و مرج در افغانستان به نفع هیچ طرفی نیست
    نخست وزیر پاکستان:هرج و مرج در افغانستان به نفع هیچ طرفی نیست

نخست وزیر پاکستان در مراسم آغاز به کار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در اسلام‌آباد با هشدار به آمریکا در خصوص اقدامات و سیاست هایش در قبال افغانستان تاکید کرد: هرج و مرج در افغانستان به نفع هیچ طرفی نیست.

به گزارش رادیو دری ،« عمران خان »با انتقاد از رویکرد نامناسب آمریکا در قبال تحولات افغانستان، خطاب به واشنگتن هشدار داد:
هرج و مرج در افغانستان به نفع هیچ طرفی نیست و تبعات تشدید نابسامانی در این کشور تنها محدود به ایران و پاکستان نخواهد بود.

نخست وزیر پاکستان خطاب به آمریکا گفت: این کشور باید در رویکرد خود بازنگری کند زیرا زمانی که افغانستان به دارایی‌های خود و یا نظام بانکی دسترسی نداشته باشد، قادر به رفع بحران اقتصادی و اجتماعی در داخل نخواهد بود.

عمران خان اقدام فوری جامعه جهانی را برای کمک به مردم افغانستان خواستار شد  و افزود: کمک به مردم افغانستان و تامین کمک‌های بشردوستانه به این کشور وظیفه مهم سازمان همکاری اسلامی و وظیفه ای مذهبی و عقیدتی برای ما محسوب می‌شود.

پس از به قدرت رسیدن  طالبان در افغانستان، آمریکا و دیگر کشورهای غربی حدود 10 میلیارد دلار دارایی‌های افغانستان را توقیف و کمک‌های مالی خود را هم به این کشور متوقف کردند.

 هفدهمین نشست فوق العاده نمایندگان سازمان همکاری اسلامی از جمله ایران با هدف بررسی تحولات کنونی افغانستان در اسلام آباد (پایتخت پاکستان) پیش از ظهر امروز( یک شنبه ) آغاز شده است .

تاکید معاون سازمان همکاری اسلامی بر لزوم حمایت کامل از مردم افغانستان

کلیدواژه