قوس 28, 1400 15:29 Asia/Kabul
  • قدردانی صلیب سرخ جهانی از کمک‌ رسانی ایران به مردم افغانستان
    قدردانی صلیب سرخ جهانی از کمک‌ رسانی ایران به مردم افغانستان

هیات صلیب سرخ در دیدار با وزیر امور خارجه ایران از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در حمایت و کمک به مردم افغانستان قدردانی کرد.

به گزارش رادیو دری، هیأت اعزامی صلیب سرخ جهانی در هفدهمین نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره افغانستان در اسلام آباد امروز (یکشنبه) با حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گزارشی از کمک رسانی صلیب سرخ به مردم افعانستان ارائه کرد.

بر اساس اعلام صلیب سرخ این نهاد ١٢ پایگاه کمک رسانی در سراسر افغانستان ایجاد کرده و حدود ١٨۵٠ نفر شامل نیروهای بومی و خارجی در عملیات کمک رسانی ایفای نقش می‌کنند.

هیأت صلیب سرخ در این دیدار از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در حمایت و کمک به مردم افعانستان قدردانی کرد.

حسین امیرعبداللهیان که بامداد امروز در رأس هیأتی برای شرکت در این نشست وارد اسلام آباد شد در گفت‌وگویی با بیان این‌که مردم افغانستان در آستانه فصل سرما و شرایط سختی که دارند باید مورد حمایت جامعه جهانی قرار بگیرند، گفت: کمک‌های انساندوستانه باید به سمت این کشور سرازیر شود. 

وزیر خارجه ایران در حاشیه این نشست با عمران خان نخست وزیر پاکستان دیدار کرد. وی همچنین با وزرای خارجه جمهوری آذربایجان، ترکیه و اردن و دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز ملاقات و به گفت‌وگو پرداخت.

صلیب سرخ حقوق 6 هزار کارمند افغان را پرداخت می کند

کلیدواژه