قوس 29, 1400 08:48 Asia/Kabul
  • توصیه حامد کرزی به عمران خان
    توصیه حامد کرزی به عمران خان

"حامد کرزی"، سخنان نخست وزیر پاکستان را مداخله در امور داخلی و توهین به مردم افغانستان دانست.

به گزارش رادیو دری، «حامد کرزی»، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به اظهارات «عمران خان»، نخست وزیر پاکستان درباره افغانستان گفت : «حامد کرزی»، رییس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به اظهارات «عمران خان»، نخست وزیر پاکستان درباره افغانستان گفت: به پاکستان توصیه می کنم که از تبلیغ ضد افغانستان و مداخله در امور داخلی این کشور دست بردارد.

"حامد کرزی" تاکید کرد، نخست وزیرپاکستان در مجامع بین المللی نباید از طرف افغانستان صحبت کند بلکه به عنوان یک همسایه خوب، باید برای ایجاد روابط خوب و متمدنانه بین دو  کشور تلاش کند.

"حامد کرزی" رییس جمهوری پیشین افغانستان گفت: خطر داعش از خاک پاکستان، افغانستان را تهدید می کند  و  از همان ابتدا اینگونه بوده است.

"عمران خان" نخست وزیر پاکستان روز یکشنبه  در نشست سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد گفت: اوضاع اقتصادی افغانستان پیش از سقوط دولت قبلی نیز وخیم بود.

به گفته عمران خان، به علت «سالها فساد» در حکومت، نیمی از مردم افغانستان زیر خط فقر رفتند و ۷۵ درصد بودجه این کشور از کمکهای خارجی تامین می شد."عمران خان" همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: داعش یک تهدید جدی برای منطقه و جهان است و این گروه از خاک افغانستان چندین بار به خاک پاکستان حمله کرده است.

"عمران خان" نخست وزیر پاکستان با اشاره به مشکلات اقتصادی و انسانی در افغانستان گفت: کشوری که نتواند حقوق کارمندان خود را بپردازد، سقوط خواهد کرد. عمران خان از جامعه جهانی خواست، به افغانستان کمک کنند.

پایان نشست سازمان همکاری اسلامی با محوریت افغاستان در پاکستان

کلیدواژه