جدی 03, 1400 13:07 Asia/Kabul
  • کمیسیون تصفیه طالبان: حدود 1900 نفر از صفوف طالبان اخراج شدند
    کمیسیون تصفیه طالبان: حدود 1900 نفر از صفوف طالبان اخراج شدند

کمیسیون تصفیه صفوف طالبان اعلام کرد تاکنون حدود ۱۹۰۰ نفر، از جمله شماری از رؤسای ولایت‌ها، از صفوف طالبان بازداشت و یا برکنار شده‌اند.

به گزارش رادیو دری، کمیسیون تصفیه صفوف طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کمیسیون از آغاز به کارش تاکنون 1895 نفر، از جمله شماری از رؤسای ولایت‌های سراسر افغانستان، را از صفوف طالبان بیرون کشیده است.

این بیانیه بدون اعلام جزئیات درباره تعداد و اسامی رؤسای طالبان برای ولایت‌ها که اخراج شده‌اند، افزود که برخی افراد اخراج شده بازداشت شده و به دادگاه معرفی شده‌اند.

در ادامه بیانیه آمده است «شمار زیادی از استفاده‌جویان پس از تشکیل و آغاز فعالیت کمیسیون تصفیه، خود صفوف طالبان را ترک کرده‌اند».

کمیسیون تصفیه صفوف طالبان با اظهار اینکه برخی «مغرضان از جمله حلقات فاسد باقیمانده از دوره اشغال» باعث آزار تجار و فرار ثروتمندان و دارایی‌شان از افغانستان شده و بین دولت و مردم فاصله ایجاد می‌کنند، از مردم افغانستان خواست تا اینگ ونه مسایل را به آن‌ها اطلاع دهند تا با آن برخورد شود.

«لطیف‌الله حکیمی» رئیس کمیسیون تصفیه صفوف طالبان پیش از این با ضروری دانستن فعالیت این کمیسیون گفته بود: تصفیه‌ صفوف نخستین شرط اساسی برای بقای نظام است.

ادامه روند تصفیه صفوف طالبان؛ بیش از ۱۱۰۰ نفر برکنار شدند

کلیدواژه