جدی 08, 1400 11:48 Asia/Kabul
  • هند: پاکستان تاکنون اجازه انتقال گندم به افغانستان را نداده‌است
    هند: پاکستان تاکنون اجازه انتقال گندم به افغانستان را نداده‌است

رسانه‌های هندی گزارش داده اند که پاکستان تاهنوز اجازه انتقال پنجاه هزار تُن گندم و داروی کمکی هند به افغانستان را از خاک خود نداده است.

به گزارش رادیودری، رسانه های هندی اعلام کردند که پاکستان برای حمل‌ونقل گندم از طریق مرز واگه شروط متعددی را در نظر گرفته و به هند گفته است که کل محموله ۵۰ هزار تنی باید در ماه دسامبر حمل شود. اما مسئولان در وزارت خارجه هند گفته‌اند که در حال حاضر روزانه حدود ۳۰ تا ۴۰ کامیون به واگه می‌روند و انتقال ۵۰ هزار تن گندم از طریق این مسیر در مدت کوتاه غیرممکن است.

پیش از این وزارت امور خارجه هند گفته بود که از جانب پاکستان پاسخ دریافته کرده است که این کشور به هند اجازه می‌دهد تا مواد کمکی را از طریق خاک پاکستان به افغانستان بفرستد. این رسانه ها به نقل از یک منبع در دولت هند گفته اند: «انتقال گندم از طریق بندر واگه هنوز آغاز نشده است، زیرا ما هم‌چنان منتظر شنیدن همه شروط  از طرف پاکستان هستیم.»

هندوستان تایمز گزارش داده است که رویکرد طرف پاکستان برای هند تعجب‌آور است.

طالبان این موضوع را با توجه به نیاز فوری به مواد غذایی در بحبوحه بحران انسانی در افغانستان با دولت پاکستان در میان گذاشته بودند.

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه حکومت سرپرست طالبان، در ماه قوس در سفرش به اسلام‌آباد از رهبران این کشور خواسته بود که اجازه ارسال گندم کمکی هند از طریق خاکش به افغانستان را بدهد.

توافق پاکستان و هند برای انتقال گندم به افغانستان

کلیدواژه