جدی 11, 1400 14:20 Asia/Kabul
  • مشارکت چین در بازسازی اقتصاد افغانستان
    مشارکت چین در بازسازی اقتصاد افغانستان

وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که نشست اقتصادی میان مقامات این کشور و طالبان برگزار شده و طرفین درباره ارئه کمک‌های بشردوستانه و بازسازی اقتصاد افغانستان تبادل نظر کردند.

به گزارش رادیو دری، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز گذشته گفت که مقامات این کشور و ذاکر جلالی، نماینده‌‌ وزارت خارجه دولت موقت طالبان درباره ارئه کمک‌های بشردوستانه و بازسازی اقتصادی افغانستان گفت‌وگو کرده‌اند.

به گفته وی، این نشست به منظور اجرای توافقی که میان وانگ یی، وزیر امور خارجه چین و ملا عبدالغنی برادر، معاون اول نخست وزیر طالبان سال گذشته در دوحه به امضا رسیده بود، برگزار شده است.

وی افزوده است که دو طرف در مورد وضعیت کنونی انسانی در افغانستان، بازسازی اقتصادی و پیشرفت در کمک‌های بشردوستانه چین به افغانستان و همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کرده‌اند.

به گزارش GVS، دو طرف توافق کرده‌اند که در زمینه تقویت حکومت‌داری محلی تجربه‌های‌ خود را با هم‌دیگر شریک می‌کنند.

طرف چینی در این گفت‌وگو بری ارایه‌ کمک‌های بشردوستانه بیش‌تر به مردم افغانستان و نیز بازسازی اقتصادی این کشور اعلام آمادگی کرده‌اند.

دولت موقت طالبان با تأیید این خبر گفته است که رییس اداره سیاسی وزارت امور خارجه با رییس بخش آسیای وزارت خارجه چین روی موضوعات مختلف، از جمله بازسازی اقتصادی افغانستان و مسایل بازرگانی به صورت آنلاین گفت‌وگو کرده است.

چین قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره افغانستان را وتو کرد

کلیدواژه