جدی 12, 1400 15:12 Asia/Kabul

به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ، برای شماری از خانواده‌های نیارمند و افراد معلول در هرات از سوی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این ولایت مواد غذایی توزیع شد.

به گزارش رادیو دری، این کمک‌ها که اهدایی خیرین ایرانی برای ایتام و معلولان می باشد، برای شمار قابل توجهی از نیازمندان در این ولایت در همکاری با موسسه خیریه پیر هرات توزیع شده است.

دکتر نوید مقدم، معاون سرکنسول ایران در هرات می‌گوید که توزیع این کمک‌ها در ادامه برنامه‌ها و حمایت‌های بشردوستانه ایران از ملت افغانستان است.

به گفته او حمایت از نیازمندان هم‌زمان با فرا رسیدن دومین سالروز شهادت قاسم سلیمانی، در حقیقت ادامه دادن راه شهدای راستین مقاومت است.

همچنین عبدالرحیم رادمنش، مسئول اجتماعی موسسه خیریه پیر هرات می‌گوید که راه‌اندازی این‌گونه برنامه‌ها در شرایط فعلی برای افراد نیازمند و به خصوص معلولان می‌تواند بخش‌هایی از نیازمندی‌های فوری آنان را برطرف کند.

به گفته او این‌گونه برنامه‌ها می‌تواند رابطۀ بین دو کشور ایران و افغانستان را مستحکم‌تر از قبل کند، رابطه‌ای که به بیان رادمنش ریشه در مشترکات زبانی و فرهنگی دو کشور دارد.

از سویی هم، خالقی‌نیا، مسئول بخش فرهنگی کنسولگری ایران در هرات می‌گوید قرار است برنامه‌های متعددی از سوی این نهاد در کنار توزیع کمک‌ها در هفتۀ پیش‌رو و هم‌زمان با دومین سالروز شهادت قاسم سلیمانی در هرات برگزار شود.

او علاوه می‌کند که فتنه‌گری آمریکا در افغانستان و حضور بیست ‌ساله این کشور در افغانستان باعث شده که ویرانی و فقر دامن مردم افغانستان را بگیرد.

جزئیات بیشتر این خبر در گزارش فیض احمد محمدی:

تحویل محموله 10تنی کمک‌های بشردوستانه ایران به مردم افغانستان

کلیدواژه