جدی 14, 1400 18:22 Asia/Kabul
  • سردار سلیمانی مدافع راستین حقوق بشر بود
    سردار سلیمانی مدافع راستین حقوق بشر بود

در مراسم تجلیل و گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در کابل، وی بعنوان مدافع راستین حقوق بشر و الگویی در امر مبارزه با آمریکا خوانده شد.

به گزارش رادیودری، همایش امروز که با همت مرکز فرهنگی تبیان در کابل با عنوان «شهید سردار سلیمانی قهرمان نا شناخته افغانستان» برگزار شد، ابعاد مختلف شخصیتی وی مورد بحث و بررسی سخنرانان این همایش قرار گرفت.

«سید عیسی حسینی مزاری» رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان گفت که با شکست امریکا در افغانستان تازه وارد جنگ نرم شدیم که در رأس آن آمریکا و انگلیس قرار دارد.

حسینی مزاری اضافه کرد: هدف شهید سلیمانی نجات بشریت و انسانیت بود. او با مبارزات خود در برابر جهل و استکبار به خوبی ثابت کرد که مدافع حقیقی حقوق بشر در جهان است.

وی شخصیت شهید سلیمانی را فرا ملیتی و فرا دینی خواند و افزود: وی خدمات زیادی را برای مردم افغانستان انجام داد که می توان وی را قهرمان مبارزات افغانستان دانست.

مزاری از سلیمانی بعنوان یک الگوی خوب اخوت و تقریب مذاهب اسلامی یادآوری کرده و تاکید نمود کسانیکه ادعای شکست آمریکا را در افغانستان دارند باید از شهید سلیمانی الگوی ایستادگی بیاموزند.

سیدحسین عالمی بلخی وزیر سابق مهاجرین افغانستان هم طی سخنانی در این مراسم گفت: مبارزه با آمریکا از نظر سیاسی، نظامی و اطلاعاتی کار ساده ای نیست اما سلیمانی با الهام گرفتن از آیات قرآنی مبنی بر اینکه قدرت خدا فوق‌ تمام قدرت‌ها است و با شناخت دشمن قدرتمند خود برای نجات امت اسلامی مبارزه کرد و در این راه جان داد.

«یارمحمد رحمتی» از اعضای مرکز فعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل با اشاره به مبارزات سردار سلیمانی گفت: وی در برابر خوارج مدرن جهانی که برای نابودی امت مسلمان دست و آستین بالا کرده بود، ایستادگی کرد و امت اسلامی را نجات داد.

وی به صراحت گفت که اگر تلاش و مبارزات سردار سلیمانی نبود معلوم نبود که جهان اسلام امروز با کدام بد بختی‌ها مواجه می‌شد.

تاکنون همایش‌ها، روایت تصویری توسط کودکان، برنامه شعر و ختم قرآن کریم به مناسبت تجلیل از دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در افغانستان برگزار شده است.

سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۳ جدی سال ۱۳۹۸ همراه با ابومهدی المهندس معاون فرمانده الحشد الشعبی عراق در یک حمله هواپیمایی نظامی آمریکا به دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس جمهوری وقت آمریکا به شهادت رسید.

برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی در کابل

کلیدواژه