جدی 15, 1400 18:01 Asia/Kabul

سفیر ایران در کابل در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در دانشگاه جامعه المصطفی کابل گفت: مهم ترین ویژگی سردار سلیمانی این بود که در مسیر مبارزه به دنبال مزدور پروری و استفاده ابزاری از مردم نبود و این الگویی است که از سوی دشمنانش قابل تکرار نیست.

به گزارش رادیو دری؛ بهادر امینیان امروز در همایش علمی فرهنگی تبیین شاخصه های استکبار ستیزی با حفظ وحدت در دانشگاه جامعه المصطفی کابل افزود: سردار سلیمانی در کنار حق جویانی که هدف داشتند و بر پایه اعتقاد و ایمان خود در مقابل اشغالگری و ظلم ایستاده بودند قرار می گرفت و آنها را قدرتمند می کرد.

وی با اشاره به مجاهددت های سردار سلیمانی در مناطق مختلف جهان اسلام اضافه کرد: او از کیان حق و حقیقت جویی و کیان اسلام دفاع کرد و الگویی را پدید آورد که از سوی دشمنان او قابل تکرار نیست.

سفیر ایران در کابل سردار سلیمانی را چکیده هزار و چهارصد سال مکتب اسلام، دانش آموخته کربلا، محصول و عصاره چهل سال تاریخ انقلاب و هشت سال دفاع مقدس دانست اظهار کرد: قهرمانانی که  امروز در یمن، عراق، لبنان و بوسنی مقابل ظلم ایستاده اند نتیجه مجاهدت‌های سردار سلیمانی هستند که کنار آنها قرار گرفت و آنها را تبدیل به انسان های موثر کرد و این همان راه سردار سلیمانی است که باید ادامه پیدا کند.

 در این مراسم مولوی لطف الله حق پرست از علمای اهل سنت افغانستان نیز سردار شهید قاسم سلیمانی را فرمانده ای هوشمند، عدالتخواه، عاشق خاندان رسالت و رهرو صراط مستقیم توصیف کرد و گفت: سردار سلیمانی دریافته بود که صدر همه خطاها دوستی دنیاست از این رو دنیا طلب نبود.

مولوی حق پرست: سردار سلیمانی به یک گروه یا مذهب خاص تعلق ندارد

عضو شورای اخوت اسلامی با بیان اینکه شهید سلیمانی همچون امام حسین(ع) به یک مذهب و یک گروه و طبقه تعلق ندارد اضافه کرد: او مانند یک قهرمان زندگی کرد و مثل یک قهرمان مرگ سرخ را بر زندگی ذلت بار برگزید؛ نظیر این قهرمانان در افغانستان هم داریم، کسانی که مقابل روس و انگلیس و آمریکا ایستادند و خود را فدا کردند.

او افزود: سردار سلیمانی شخصیتی جهانی و از افراد طراز اول جهاد در جهان اسلام و الگویی برای نسل های آینده در جسارت و مردانگی است.

 همایش تبیین شاخصه های استکبار ستیزی با حفظ وحدت در دانشگاه جامعه المصطفی کابل
 همایش تبیین شاخصه های استکبار ستیزی با حفظ وحدت در دانشگاه جامعه المصطفی کابل

برگزاری بزرگداشت دومین سالگرد شهید سردار سلیمانی در ولایات مختلف افغانستان

 سردار سلیمانی زمینه خروج ابرقدرت ها را از منطقه فراهم کرد

 

 

کلیدواژه