جدی 16, 1400 09:25 Asia/Kabul
  • بخش فنی فرودگاه‌های افغانستان به شرکت‌های خارجی واگذار می‌شود
    بخش فنی فرودگاه‌های افغانستان به شرکت‌های خارجی واگذار می‌شود

طالبان از واگذاری فرودگاه‌های افغانستان فقط در بخش فنی به شرکت‌های ترکیه و قطر خبرداد.

به گزارش رادیودری، طالبان با اعلام دور تازه گفت‌وگوها برای واگذاری فرودگاه‌های افغانستان به شرکت‌های خارجی تأکید کرد که فقط بخش فنی مدیریت فرودگاه‌ها واگذار می‌شود.

غلام جیلانی وفا، معاون اداره هوانوردی غیرنظامی طالبان گفت: مرحله دوم گفت‌وگوها برای سپردن 5 فرودگاه بین‌المللی افغانستان از جمله فرودگاه کابل به شرکت‌های ترکیه و قطر آغاز شده است.

وی با اعلام اینکه 3 کشور برای مدیریت فرودگاه کابل داوطلب شده‌اند، افزود که این اداره تلاش دارد تا برای سپردن اداره فرودگاه‌ها، بهترین شرکت را با کمترین قیمت انتخاب کند.

وفا  گفت که پیش از ترکیه و قطر با یک شرکت اماراتی درباره سپردن فرودگاه‌های بین‌المللی افغانستان گفت‌وگو شده بود.

از سوی دیگر امام‌الدین احمدی، سخنگوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی نیز تصریح کرد که مدیریت فرودگاه‌های افغانستان به کسی سپرده نمی‌شود بلکه بخش‌های فنی آن به شرکت‌های خارجی واگذار می‌شود.

وی گفت که گفت‌وگوها درباره مدیریت سه بخش فنی از جمله کنترل حریم هوایی، مصونیت هواپیما و مسافران و همچنین خدمات زمینی جریان دارد.

هفته گذشته نیز ذبیح الله مجاهد، سخنگو و معاون اطلاعات و فرهنگ طالبان ضمن رد گزارش رسانه‌ها، گفته بود که هیچ توافقی تاهنوز با ترکیه و قطر بر سر مدیریت فرودگاه‌های افغانستان نشده است.

مخالفت طالبان با واگذاری مدیریت فرودگاه‌های افغانستان به قطر و ترکیه

حضور تیم های فنی قطری و ترک در فرودگاه کابل فرصت های مناسبی را برای افغانستان ایجاد می کند

کلیدواژه