جدی 16, 1400 19:28 Asia/Kabul
  • صلیب سرخ آزاد سازی دارایی های افغانستان را خواستار شد
    صلیب سرخ آزاد سازی دارایی های افغانستان را خواستار شد

رئیس نمایندگی صلیب سرخ در افغانستان مشکل اصلی این کشور را کمبود پول نقد دانست و از جامعه جهانی خواست برای آزادسازی دارایی‌های افغانستان میانجیگری کند.

به گزارش رادیو دری، «الیون فیلیون» رئیس نمایندگی صلیب سرخ در افغانستان با تاکید بر اینکه مشکل کنونی و اصلی افغانستان کمبود پول نقد در این کشور است، از جامعه جهانی خواست تا در وارد کردن پول نقد به اقتصاد افغانستان انعطاف نشان دهند و برای آزادسازی دارایی‌های توقیف شده این کشور در آمریکا میانجیگری کنند.

وی افزود: هر کسی هم که در قدرت باشد تفاوتی ایجاد نمی‌کند، حقوق کارمندان دولتی باید پرداخته شود، برای احیای اقتصاد و بخش خصوصی باید یک نظام بانکی کارآمد وجود داشته باشد تا چرخ‌های اقتصاد به گردش در آید و از افزایش فقر بین مردم جلوگیری شود.

پیش از این نیز «پیتر مائورر» رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفته بود که مشکل اصلی در افغانستان گرسنگی نیست بلکه کمبود پول نقد برای پرداخت حقوق و ارائه خدمات اجتماعی است.

وی با تاکید بر ادامه کمک‌ها به افغانستان نیز تصریح کرده بود که باید به یاد داشت که جامعه افغانستان همان جامعه سابق است، فقط رهبری دولت تغییر کرده است.

صلیب سرخ: مردم افغانستان برای گرم شدن، وسایل خانه خود را می سوزانند

پرداخت حقوق کارکنان صحی افغانستان از سوی صلیب سرخ

کلیدواژه