جدی 18, 1400 08:38 Asia/Kabul
  • طالبان از تحریم‌های ظالمانه آمریکا ضد افغان ها انتقاد کرد
    طالبان از تحریم‌های ظالمانه آمریکا ضد افغان ها انتقاد کرد

معاون رئیس دولت موقت طالبان در افغانستان از آمریکا به خاطر ادامه تحریم های ظالمانه ضد مردم این کشور انتقاد کرد .

به گزارش رادیو دری، ملا عبدالغنی برادر، تحریم های آمریکا ضد طالبان را ظالمانه دانست و تاکید کرد : تحریم های اقتصادی واشنگتن ، مردم افغانستان را باچالش های اقتصادی روبرو کرده است و در بیست سال اخیر نیز هیچ کار زیربنایی در افغانستان برای ایجاد اشتغال صورت نگرفته است.

ملا برادر افزود: جامعه جهانی باید از مردم افغانستان بدون هیچ گونه تعصب سیاسی حمایت  و به تعهدات بشردوستانه خود عمل کند.ملابرادر تاکید کرد که آب و هوا ( زمستان ، سرما ) وضعیت حساس مردم افغانستان را بدتر کرده است و طالبان آماده همکاری برای توزیع کمک های بین المللی در سراسر کشور است.

به دنبال قدرت گرفتن طالبان و مسدود شدن میلیاردها دلار از دارایی های افغانستان توسط آمریکا، افغانستان با هرج و مرج مالی، افزایش تورم و بیکاری روبه رو شده است.

آژانس های کمک رسانی جهانی هشدار داده اند که انتظار می رود بیش از نیمی از جمعیت ۳۸ میلیونی افغانستان در زمستان امسال با گرسنگی مواجه شوند.علاوه برمشکلات مالی، وضعیت آب و هوایی افغانستان نیز مزید بر علت شده و برف در روزهای اخیر بیشتر مناطق مرکزی و شمال افغانستان را پوشانده و سیل بخش هایی از جنوب را تحت تأثیر قرار داده است.

بسیاری از افغان ها برای تامین هزینه های گرمایش با مشکلاتی مانند قطعی برق گسترد روبه رو هستند.

 

تاکید «ملا برادر» بر کمک رسانی به آسیب دیدگان بارندگی های اخیر

کلیدواژه