جدی 27, 1400 16:47 Asia/Kabul
  • هشدار سازمان ملل درباره خطر مرگ یک میلیون کودک افغان براثر گرسنگی
    هشدار سازمان ملل درباره خطر مرگ یک میلیون کودک افغان براثر گرسنگی

سازمان ملل و گروه‌های امدادرسان بشردوست در مورد مرگ یک میلیون کودک افغان در صورت ادامه تحریم‌های دولت آمریکا علیه افغانستان هشدار دادند.

به گزارش رادیودری، نشریه نیشن (The Nation) در مقاله ای تحریم‌های آمریکا را عامل اصلی گرسنگی میلیون‌ها شهروند افغانستان دانست و تصریح کرد، طبق گزارش برنامه جهانی غذا، بدون تغییرات عمده در شرایط کنونی، بیش از یک میلیون کودک افغان ممکن است در زمستان از گرسنگی بمیرند.

نیشن افزود: یک میلیون کودک افغان در صورت ادامه تحریم های آمریکا و مسدود کردن دارایی های افغانستان توسط واشنگتن به بهانه به قدرت رسیدن طالبان در این کشور، در زمستان سال جاری با خطر مرگ روبرو هستند.

پول نقد بانک‌ها تمام شده؛ قیمت همه‌چیز از نان گرفته تا سوخت در حال افزایش است؛ واردات فلج شده و کارمندان ماه‌هاست بدون دریافت حقوق، زندگی را می‌گذرانند.

عجیب آن که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به رغم وعده هایش درخصوص ارتقاء حقوق بشر را در جهان، از تحریمی حمایت می‌کند که افغانستان را تا مرز قحطی پیش برده است.

با وجود افزایش درخواست‌ها برای کاهش تحریم‌ها، دولت بایدن نشانه‌های کمی از تغییر مسیر نشان داده است. بیشتر اعضای کنگره ساکت هستند و تنها یک گروه متشکل از ۴۰ قانونگذار دموکرات از بایدن خواسته‌اند ذخایر نقدی افغانستان را آزاد کند.

هشدار سازمان ملل درباره خطر مرگ یک میلیون کودک افغان به دلیل سوء‌تغذیه

هشدار صندوق نجات کودکان درباره خطر مرگ کودکان افغان

کلیدواژه