جدی 27, 1400 17:27 Asia/Kabul
  • تاکید روسیه و پاکستان بر آزادسازی دارایی‌های افغانستان
    تاکید روسیه و پاکستان بر آزادسازی دارایی‌های افغانستان

رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر پاکستان بر آزادسازی دارایی‌های توقیف شده مردم افغانستان توسط آمریکا تاکید کردند.

به گزارش رادیودری، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در تماس تلفنی بر افزایش همکاری‌های دوجانبه و حفظ تماس نزدیک درباره مسایل مربوط به افغانستان توافق کردند.

براساس بیانیه منتشر شده توسط دفتر نخست وزیری پاکستان، عمران خان در این تماس تاکید کرد که افغانستان صلح‌آمیز و باثبات نقش محوری برای ثبات منطقه دارد.

وی با اشاره به بحران انسانی افغانستان نیز گفت: افغانستان با چالش‌های بشردوستانه و اقتصادی وخیم روبرو است و حمایت جامعه بین‌المللی از مردم افغانستان در این مقطع حساس بسیار مهم است.

در ادامه این تماس سران دو کشور بر آزادسازی دارایی‌های افغانستان برای رسیدگی به نیازهای ضروری مردم این کشور تاکید کردند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه چندی قبل در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره رسمیت یافتن طالبان گفته بود که این کار بستگی به میزان عمل به تعهدات طالبان دارد.

وی گفته بود: «به رسمیت شناختن طالبان به این بستگی دارد که چگونه به وعده‌های خود عمل می‌کنند، از جمله مبارزه با خطراتی که از قلمرو آنها سرچشمه می‌گیرد.»

وزیر خارجه روسیه تصریح کرده بود که بهتر است بگوییم، زمانی که طالبان به وعده‌های خود از جمله تشکیل دولت فراگیر و مقابله مؤثر با تهدیدات تروریستی و مواد مخدر عمل کنند، به رسمیت شناخته می‌شوند.

درخواست «عمران خان» از آمریکا برای آزادسازی دارایی ها افغانستان

کلیدواژه