دلو 06, 1400 14:53 Asia/Kabul
  • پول های ارسالی به افغانستان در جیب عوامل آمریکایی
    پول های ارسالی به افغانستان در جیب عوامل آمریکایی

نمایندگی روسیه در سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد: میلیاردها دلار از پول های فرستاده شده به افغانستان به جیب دست نشانده های فاسد امریکایی رسیده است.

به گزارش رادیو دری، نمایندگی روسیه در سازمان ملل در پاسخ به اطلاعیه‌ نمایندگی امریکا در سازمان ملل درباره تحرکات امریکا درارتباط با افغانستان در یکسال گذشته اظهار کرد:میلیاردها دلار پول های تزریقی جامعه جهانی به جای هزینه در طرح های آبادانی افغانستان، به جیب دست نشانده های فاسد امریکایی رسید.

 نمایندگی روسیه در سازمان ملل افزود:  تلاش های دولت امریکا برای ارائه سیاست خود در افغانستان به عنوان یک سیاست موفقیت آمیز بیش از حد ریاکارانه است.

روسیه  با بیان اینکه حضور بیست ساله نیروهای امریکایی و متحدان آن درافغانستان عامل مشکلات امروز مردم آن کشور است  تصریح کرد: امریکایی ها با مأموریت ویژه به اصطلاح مبارزه با تروریسم وارد افغانستان شدند اما در واقعیت، ورود آنها به این کشور تنها به تقویت جایگاه آن به عنوان کانون تروریسم و مواد مخدر کمک کرد.

نمایندگی روسیه در سازمان ملل اظهار کرد: نتیجه مذاکرات جداگانه امریکا با طالبان در دوحه قطر، روی کار آمدن طالبان و خروج غیرمسوولانه نیروهای امریکایی و در نهایت درد و رنج امروز مردم افغانستان بود.

ادامه جنایات آمریکا در افغانستان و خشم مردم این کشور

کلیدواژه