دلو 07, 1400 18:27 Asia/Kabul
  • درخواست شورای پناهندگان ناروی برای لغو محدودیت های اقتصادی افغانستان
    درخواست شورای پناهندگان ناروی برای لغو محدودیت های اقتصادی افغانستان

شورای پناهندگان ناروی می گوید که محدودیت های اقتصادی افغانستان سبب شده است تا رساندن کمک به میلیون ها نفر در این کشور ناممکن شود و امریکا باید بخشی از محدودیت ها را بردارد.

به گزارش رادیو دری؛ شورای پناهند‌گان ناروی در گزارشی تاکید کرد: محدودیت‌های اقتصادی وضع شده بر افغانستان، انتقال پول از طریق بانک‌ها از خارج به این کشور را دشوار کرده و در نتیجه کمک‌رسانی به میلیون‌ها نفر در افغانستان با مشکل روبرو شده است.

بنا بر اعلام این شورا، محدودیت‌های اقتصادی سبب شده که نهادهای امدادرسان نتوانند از خارج به افغانستان پول انتقال دهند و حتی نمی‌توانند در داخل کشور پول را از یک جا به جای دیگر منتقل کنند.

در این گزارش اضافه شده است که رسانیدن کمک به میلیون‌ها نفر در افغانستان ناممکن است، مگر اینکه اداره خزانه‌‌داری امریکا و دیگر نهادهای مرتبط بخشی از محدودیت‌ها را بردارند.

این شورا از ایالات متحده و دیگر نهادهای مالی خواسته است که به بانک مرکزی افغانستان کمک کنند تا فعالیت‌های اساسی‌اش را از سر بگیرد.

در این گزارش آمده است که 23 میلیون تن در افغانستان با گرسنگی شدید روبرو هستند و خدمات عامه در پرتگاه سقوط قرار گرفته است.

به گفته این شورا، با آنکه مجوزهای وزارت خزانه‌داری امریکا و معاف سازی کمک‌های بشردوستانه از تحریم‌ها اقدامات خوبی برای کمک به مردم افغانستان است، اما این اقدامات به تنهایی کافی نیست.

این در حالی است که شب گذشته برخی از شرکت کنندگان در نشست شورای امنیت در مورد افغانستان نیز آزادسازی سرمایه های مسدود شده در  افغانستان و برداشتن تحریم های اقتصادی را خواستار شدند.

تاکید طالبان بر آزادسازی دارایی های مسدود شده افغانستان از طرف آمریکا

بانک جهانی ۵۰۰ میلیون دلار پول‌های مسدود شده افغانستان را آزاد می ‌کند

کلیدواژه