دلو 25, 1400 09:56 Asia/Kabul
  • توافق پاکستان و هند برای ارسال گندم به افغانستان
    توافق پاکستان و هند برای ارسال گندم به افغانستان

مذاکرات پاکستان و هند بر سر عرضه گندم و دارو از طریق پاکستان به افغانستان نهایی شده و تحویل آن از ۲۲ فوریه امسال(3حوت) آغاز خواهد شد.

به گزارش رادیودری، براساس این توافق، هند ۵۰ هزار تن گندم برای مردم افغانستان ارسال خواهد کرد. استفاده از کامیون های هندی برای حمل و نقل موضوع درگیری بین پاکستان و هند بود که سه ماه بحث و گفتگو در مورد آن طول کشید.

هند سرانجام فهرستی متشکل از ۶۰ کامیون و راننده افغانستانی را به پاکستان تحویل داد که اجازه انتقال گندم به افغانستان را خواهند داشت.

گندم و داروهایی که از طریق گذرگاه تورخم به شهر جلال آباد افغانستان منتقل می شود، به برنامه جهانی غذا تحویل داده خواهد شد.

پیش از این، رسانه های هندی گزارش داده بودند که هند همچنان خواستار نظارت سازمان ملل متحد بر توزیع عادلانه گندم و سایر کمک های بشری به أفغانستان شده است.

پیش از این طالبان، از پیشنهاد هند برای ارسال گندم کمکی به افغانستان از طریق پاکستان استقبال کرده بودند و انتظار تایید حکومت پاکستان را کشید.

به دنبال تسلط طالبان در ماه اوت سال ۲۰۲۱ در افغانستان، فقر و بیکاری مردم کشور را به ستوه آورده است. سازمان ملل متحد از وقوع بحران بشری در افغانستان هشدار داده و خواستار کمک های فوری بشردوستانه جامعه جهانی به مردم شده است.

گندم های هند از ماه فوریه به افغانستان ارسال می شود

کلیدواژه