حوت 14, 1400 14:04 Asia/Kabul

وزیر داخله حکومت موقت طالبان در نخستین حضورش در برابر رسانه‌ها در کابل به جامعه‌ جهانی اطمینان داد که از خاک افعانستان در برابر هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.

به گزارش ذبیح الله قریشی خبرنگار رادیو دری؛ سراج الدین حقانی  وزیر داخله حکومت موقت طالبان در نخستین حضورش در برابر رسانه‌ها در مراسم دانش آموختگی377 نفر از نیروهای پولیس از آکادمی پولیس ولایت کابل  گفته است که پس از بیست سال اشغال، حالا امنیت سراسری و صلح در افعانستان به وجود آمده است.

 

وزیر داخله حکومت موقت طالبان اضافه کرد:  حکومت موقت طالبان، امنیت در افعانستان را تامین کرده است و تلاش ما این بود که از طریق گفتگوهای صلح قدرت به شکل مسالمت آمیز انتقال شود و افعانستان ویران نشود. 

حقانی همچنین گفت: دنیا باید قضاوت کند در شرایطی که امروز بسیاری از سفارتخانه‌ها در افعانستان باز است، آیا در برابر آن‌ها برخورد نادرستی صورت گرفته است؟ چرا جهان از افعانستان انتقاد می‌کند که در اینجا حقوق بشر نقض می‌شود؟

وی همچنین در پاسخ به اعتراضات مطرح شده درباره بدرفتاری در بازرسی از خانه‌ها گفته است که در عملیات تصفیوی نباید مردم اذیت شوند.

 

حقانی گفته است که در صورت بروز هر نوع مشکل از بزرگان و علمای مناطق مورد بازرسی کمک گرفته شود و این روند با آنان هماهنگ باشد.

او همچنین از بکارگیری شماری از زنان فارغ التحصیل آکادمی پلیس در نیروهای نظامی افغانستان خبر داد.

امروز برای نخستین بار در این مراسم  سراج الدین حقانی در مقابل رسانه ها حضور یافت.

پرده از چهره مرد نقابدار حکومت طالبان برافتاد

مراسم دانش آموختگی افسران آکادمی پلیس ملی افغانستان در کابل

 

 

کلیدواژه