حوت 28, 1400 13:03 Asia/Kabul
  • اسناد و املاک دولت افغانستان در آمریکا به وزارت خارجه آمریکا سپرده شد
    اسناد و املاک دولت افغانستان در آمریکا به وزارت خارجه آمریکا سپرده شد

پس از تعطیلی سفارت و نمایندگی‌های سیاسی افغانستان در ایالات متحده، تمامی اسناد مهم و املاک دولت افغانستان از جمله ساختمان این سفارت به وزارت خارجه آمریکا سپرده شد.

به گزارش رادیو دری، عبدالهادی نجرابی سرپرست سفارت افغانستان در آمریکا گفته است  با واگذاری ساختمان های سفارت و نمایندگی های سیاسی، اسناد هم در اختیار وزارت خارجه ایالات متحده قرار گرفت.

نجرابی تاکید کرد: هر زمانی که یک حکومت فراگیر در افغانستان شکل بگیرد که همه  زنان و مردان در آن سهم داشته باشند در آن زمان  ایالات متحده حکومت افغانستان را به رسمیت خواهد شناخت و این کشور می تواند به آمریکا دیپلمات اعزام کند.

به گفته‌ سرپرست سفارت افغانستان در ایالات متحده  چالش‌های مالی و به رسمیت شناخته نشدن طالبان از سوی آمریکا از علت‌های اصلی تعطیلی سفارت افغانستان در این کشور به شمار می‌رود.

با بسته شدن سفارت افغانستان در آمریکا، هزاران تن از شهروندان این کشور که در ایالات متحده هستند از خدمات کنسولی محروم شدند.

بلال کریمی معاون سخنگوی طالبان در این مورد گفت: بسته شدن سفارت افغانستان در آمریکا را بررسی می کنیم.

سفارت افغانستان برای نخستین بار در سال ۱۹۴۳ در واشنگتن گشایش یافت و پس از چهل سال فعالیت در سال ۱۹۸۳ به مدت ۱۹ سال مسدود بود، اما در سال ۲۰۰۲ دوباره فعالیت‌های خود را از سر گرفت.

سفارت افغانستان در آمریکا تعطیل شد

کلیدواژه