حمل 15, 1401 14:15 Asia/Kabul
  • آینده افغانستان؛ محور رایزنی نماینده آمریکا با حامد کرزی
    آینده افغانستان؛ محور رایزنی نماینده آمریکا با حامد کرزی

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان اعلام کرد که با رئیس جمهور سابق افغانستان درباره ایجاد یک روند مشورتی ملی برای تعیین آینده این کشور گفت‌وگو کرده است.

به گزارش رادیو دری، «توماس وست» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در توئیتی اعلام کرد که با «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان درباره تحولات این کشور گفت‌وگو کرده است.

وست افزود که دو طرف در این تماس تلفنی پیرامون «تمایل مردم افغانستان برای بازگشت سریع دختران به مدارس و نیاز به یک روند مشورتی برای تعیین آینده» این کشور بحث و تبادل‌نظر کردند.

کرزی تاکنون در این باره اظهارنظر نکرده است اما پیش از این نیز دو طرف بارها خواستار برگزاری لویه جرگه در افغانستان شده بودند.

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان پیش از این نیز گفته بود که در تماس‌های جداگانه با «حامد کرزی» و «عبدالله عبدالله» درباره تحولات این کشور و کمک‌های بین‌المللی در حمایت از مردم افغانستان گفت‌وگو کرده است.

وست نوشته بود که در این تماس‌ها از «مشاوره ارزشمند آن‌ها در مورد مشارکت بین‌المللی در حمایت از مردم افغانستان، وضعیت بشردوستانه و اقتصادی، حقوق زنان و دختران و گروه‌های اقلیت، و راه پیش رو با توجه به فرارسیدن زمستان» استفاده کرده است.

توماس وست: حکومت طالبان برای تعیین نظام سیاسی، لویه جرگه برگزار کند

کلیدواژه