حمل 18, 1401 12:37 Asia/Kabul
  • محکومیت حمله تروریستی در حرم رضوی (ع) از طرف کاربران افغانستانی
    محکومیت حمله تروریستی در حرم رضوی (ع) از طرف کاربران افغانستانی

حمله تروریستی در حرم مطهر رضوی(ع) با واکنش‌ها و محکومیت گسترده کاربران افغانستانی در شبکه‌های اجتماعی همراه شده است، آنها با اعلام انزجار از این رویداد، بر ضرورت اتحاد مسلمانان تأکید کردند.

عصر روزسه شنبه فردی تکفیری در صحن پیامبر اعظم حرم امام رضا علیه السلام در مشهد، با چاقو به سه زائر روحانی حمله کرد؛ بر اثر این حمله یک روحانی به شهادت رسید و دو نفر دیگر نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

فرد ضارب نیز به کمک عوامل انتظامی و یگان حفاظت دستگیر شد و در اختیار عوامل اطلاعاتی و امنیتی ایران قرار گرفته است.

به گزارش رادیو دری، همزمان با این حمله ترویستی، کاربران و فعالان افغانستانی شبکه‌های اجتماعی با اعلام انزجار از این حمله تروریستی، خود را در این غم با مردم ایران شریک دانسته و همدردی کردند.

اتباع افغانستانی و برخی شهروندان این کشورتأکید کردند، حمله تروریستی در هرکجای جهان که باشد ماهیت پلیدی دارد و فرقی نمی‌کند که چه‌کسی و با چه‌ملیتی آن را مرتکب شده باشد.

«نجیب بارور» شاعر و نویسنده مطرح افغانستانی با محکومیت این حمله تروریستی نوشت: «ملت افغانستان با مردم ایران رابطه‌های تاریخی و عمیق دارد که در رگ و ریشه ما نفوذ دارد. شیاطین را نگذارید در بین ما فتنه‌های قدیمی را زنده کنند...»

در همین حال دولت موقت طالبان، علما، چهره‌های سیاسی و فرهنگیان افغانستان نیز در پیام‌های متعدد این حمله تروریستی را محکوم و با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ابراز همدردی کردند.

شخصیت‌های افغان معتقدند، چنین توطئه‌هایی هرگز نمی‌تواند باعث دوری و جدایی مردمان ایران و افغانستان شود.

طالبان حمله تروریستی در حرم مطهر رضوی (ع) در مشهد را محکوم کرد

محکومیت جنایت در حرم رضوی (ع) از طرف گروه های سیاسی افغانستان

هم‌صدایی ملت افغانستان و ایران در واکنش به جنایت حرم رضوی، سندی بر پیوند ناگسستنی دو ملت

کلیدواژه