حمل 19, 1401 15:01 Asia/Kabul
  • سوءاستفاده از کودکان مهاجر افغان در آمریکا
    سوءاستفاده از کودکان مهاجر افغان در آمریکا

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالت میشیگان آمریکا اعلام کرد که اتهامات افرادی را بررسی می‌کند که از کودکان مهاجر افغان که در ماههای اخیر بدون همراه به آمریکا منتقل شده‌اند سوءاستفاده کرده اند.

به گزارش رادیو دری، «باب ویتون» سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی میشیگان اعلام کرد که  این وزارت در حال تحقیق در مورد «ساماریتاس»  سازمان غیرانتفاعی مستقر در میشیگان است که 19 کودک مهاجر را پذیرفته است.

وی اظهار کرد که این وزارت‌خانه مسوولیت خود را برای محافظت از همه کودکان در برابر سوءاستفاده و بی‌توجهی جدی می‌گیرد و با مقامات فدرال برای بررسی این موارد تماس گرفته است.

«پروپابلیکا» در ماه گذشته برای اولین‌بار در مورد این تحقیقات گزارش داد و اعلام کرد که گزارش‌هایی از بدرفتاری با کودکان در مراکزی در میشیگان وجود دارد که از سوی سازمان‌های غیرانتفاعی ساماریتاس و استار مشترک‌المنافع اداره می‌شوند.

طبق این گزارش، برخی از این اتهامات شامل آزار و اذیت کودکان افغانستانی از سوی  کارمندان از جمله ضرب‌وشتم یکی از کودکان پسر در حین نماز و آزار جنسی خُردسالان است.

«کوین ون دن بوش» مأمور عملیات ساماریتاس گفت که حاضر به هرگونه همکاری در خصوص این شکایات است و تمام موارد جدی گرفته خواهد شد.

 زمستان سال گذشته‌ شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرده بود که در ماه آگوست 2021 در روند خروج اضطراری به آمریکا 1450 کودک از افغانستان بدون والدین‌ شان به این کشور منتقل شده‌اند.

انتقال بیش از ۲ هزار شهروند افغان از اردن به آمریکا

کلیدواژه