حمل 30, 1401 18:58 Asia/Kabul

رئیس دانشگاه خصوصی التقوا در ولایت ننگرهار، برقراری روابط علمی و فرهنگی با دانشگاه های برتر جمهوری اسلامی ایران را خواستار شد.

به گزارش رادیو دری؛ خوشحال جواد رئیس دانشگاه خصوصی التقوا در شهر جلال آباد در نشست با مجید صادقی دولت ابادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این شهر گفت: با توجه به مناسبات دیرینه و تاریخی بین کشورهای افغانستان و ایران و پیشرفتهای علمی آن کشور ما خواهان روابط در عرصه های علمی و فرهنګی با دانشگاه های برتر جمهوری اسلامی ایران هستیم .

وی  کسب تجربه در عرصه های حقوقی و اقتصادی، استفاده از کتابخانه های غنی دانشگاه های ایران، تبادل تجربه بین دانشجویان و استادان، سفرهای علمی وبازدید از دانشگاه ها و همچنین تقویت ظرفیتهای استادان افغان در تعامل با استادان ایرانی را خواستار شد.

مجید صادقی دولت آبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جلال آباد نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایط دشوار، دست مردم دوست و برادر افغانستان را گرفته و با آنان همکاری کرده است.

صادقی دولت آبادی افزود: حوزه شرق افغانستان در مقایسه با دیگرمناطق این کشور به خاطر فاصله طولانی و عوامل مختلف دیگر از کمکهای علمی و فرهنگی جهوری اسلامی ایران به دور مانده واکنون وقت آن فرا رسیده است تا همکاری های بیشتری در عرصه های مختلف با مردم این منطقه صورت بگیرد .

 اهدای 200 عنوان کتاب علمی  ودانشګاهی به دانشگاه التقوا
 اهدای 200 عنوان کتاب علمی  ودانشګاهی به دانشگاه التقوا

 سرکنسول ایران در جلال آباد در بازدید از بخش های مختلف دانشگاه خصوصی التقوا  200 عنوان کتاب علمی  ودانشګاهی را به کتابخانه دانشگاه التقوا اهدا کرد.

 قبلا نیز بیش از چهار صد جلد کتاب علمی و دانشگاهی از سوی جهوری اسلامی ایران به دانشگاه خصوصی روشان در شهر جلال باد اهدا شده  بود.

ایران دو هزار جلد کتاب به کتاب‌خانه عمومی بدخشان اهدا کرد

ایران صدها جلد کتاب را به دانشگاهی در جلال آباد اهدا کرد

کلیدواژه