ثور 02, 1401 10:12 Asia/Kabul
  • همه اتباع افغانستان در ایران رایگان علیه کووید ۱۹ واکسینه شده اند
    همه اتباع افغانستان در ایران رایگان علیه کووید ۱۹ واکسینه شده اند

وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی اتباع افغانستانی حاضر در ایران، از برنامه واکسیناسیون رایگان بهره مند شده اند.

به گزارش رادیو دری، بهرام عین اللهی، در پیامی فتنه انگیزی اخیر در کشتار شیعیان در مسجد سه‌ دکان مزارشریف و دانش آموزان مدرسه عبدالرحیم شهید کابل را محکوم کرد و افزود: استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای آن به بهانه‌های واهی اهتمام خود را برای ایجاد اختلاف و فتنه بین مسلمانان افغانستان به کار بسته و با خلق اتفاقاتی ناخوشایند، همچون ترور نمازگزاران مسجد مزارشریف و دانش آموزان مظلوم مدرسه عبدالرحیم شهید کابل، دل‌های برادران و خواهران مسلمان را به ویژه در ماه مبارک رمضان آزرده خاطر نموده است.

وزارت بهداشت ایران، از اتفاقات تلخ اخیر علیه مسلمانان به ویژه شیعیان، ابراز تأسف نموده و فتنه انگیزی های عامدانه و هدفمند دشمنان را به شدت محکوم می‌نماید و آماده هرگونه کمک‌های انسان دوستانه بهداشتی درمانی به مردم کشور دوست و برادر افغانستان است.

عین اللهی در این پیام تاکید کرد: وزارت بهداشت، به نوبه خود در چارچوب سیاست‌های کلی نظام اسلامی، ارزش‌های دینی و کرامت انسانی و رسالت‌های سازمانی و انسان دوستانه خود افتخار دارد نهایت تلاش خود را جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای اتباع افغانستانی به کار بسته و از زمان شروع کووید ۱۹، همانند اتباع ایرانی هیچ گونه محدودیتی برای مراجعه و درمان این اتباع در مراکز درمانی سراسر ایران قائل نبوده است. به طوری که حجم قابل توجهی از این بیماران به طور رایگان یا حداقل هزینه در مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور بستری و درمان شده‌اند و همه اتباع کشور افغانستان از برنامه ملی واکسیناسیون رایگان جمهوری اسلامی ایران بر علیه بیماری کووید ۱۹ بهره‌مند شده‌اند.

تاکید رئیسی بر واکسیناسیون همه مهاجران خارجی در ایران علیه کرونا

کلیدواژه