ثور 05, 1401 16:33 Asia/Kabul
  • رئیسی: حضور آمریکا و ناتو در افغانستان جز خرابی و کشتار دستاوردی نداشته است
    رئیسی: حضور آمریکا و ناتو در افغانستان جز خرابی و کشتار دستاوردی نداشته است

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور آمریکا و ناتو در افغانستان جز خرابی و کشتار دستاوردی نداشته و برای این کشور و منطقه هم امنیت‌ساز نبوده است.

به گزارش رادیو دری، «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در مراسم دریافت استوارنامه «پتریس وایواراس» سفیر آکردیته جمهوری لتونی با بیان اینکه دو کشور همواره روابط دوجانبه و همکاری‌های بین‌المللی مطلوبی با یکدیگر داشته‌اند و مزیت جغرافیایی ایران می‌تواند تجارت بین مناطق آسیایی و اروپایی را پررونق و کم هزینه کند، گفت: امروز در عرصه بین‌المللی با مشکلات جدی و ظلم و تعدی به کشورهایی نظیر افغانستان و فلسطین مواجه هستیم.

رئیس جمهوری اسلامی ایران افزود: حضور آمریکا و ناتو در افغانستان جز خرابی و کشتار دستاوردی دیگری نداشت و نه برای افغانستان و نه برای منطقه امنیت‌ساز نبود.

رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با هر اقدامی که جهان را به سوی یکجانبه‌گرایی و جنگ سوق دهد مخالف است،تصریح کرد: جنگ و درگیری در اوکراین نباید مانع از توجه کافی به بحران در افغانستان و مشکلات مردم این کشور و جمعیت بزرگ آوارگان آن شود.

«پتریس وایواراس» سفیر آکردیته جمهوری لتونی نیز در این مراسم با اشاره به سپری شدن یکصد سال از آغاز روابط دیپلماتیک کشورش با ایران گفت: علاقه مندیم روابط با جمهوری اسلامی ایران را بر پایه درک و دوستی متقابل در راستای تامین منافع دو کشور گسترش دهیم.

رئیسی: حاکمان افغانستان مانع جنایات گروهک دست‌ ساخته غرب و صهیونیست‌ها شوند

کلیدواژه