ثور 06, 1401 08:14 Asia/Kabul

معاون وزارت شهدا و معلولان دولت موقت طالبان در افغانستان، از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان قدردانی کرد.   

به گزارش رادیو دری، قاری شاه‌محمد معاون وزارت شهدا و معلولان دولت طالبان در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس تصریح کرد، طالبان با ستایش از حمایت ها و کمک های ایران، از جمهوری اسلامی توقع دارد کمک‌های خود را به مردم افغانستان ادامه دهد. 


معاون وزارت شهدا و معلولان دولت موقت طالبان افزود، کمک‌های نقدی و غیرنقدی ایران به خانواده قربانیان و معلولان حملات تروریستی اخیر در افغانستان قابل ستایش است.

 

وی، اظهار کرد، معلولان زیادی در افغانستان زندگی می‌کنند و از جمهوری اسلامی ایران درخواست می‌شود آنان را تحت کمک‌های خود قرار دهد.
تازه ترین بخش از کمک‌های نقدی و غذایی ایران روز یکشنبه (24 آوریل 2022)/4 ثور 1401 توسط سفارت ایران در کابل به خانواده‌های شهیدان، زخمی‌ها و معلولان انفجارهای تروریستی اخیر در پایتخت افغانستان اهدا شد.

جمهوری اسلامی ایران در ماه های اخیر و به دنبال تشدید مشکلات مالی و معیشتی مردم افغانستان متاثر از تغییر حکومت و مسدود شدن دارایی های این کشور در بانک های غربی بویژه آمریکایی، چندین مرحله کمکهای ضروری به افغانستان ارسال کرده است.

جمهوری اسلامی ایران همواره از ملت افغانستان حمایت کرده است و پس از روی کار آمدن طالبان در این کشور هم  کمک‌های بشردوستانه ایران به مردم افغانستان تداوم داشته است.

قدردانی مردم افغانستان از کمک های انساندوستانه ایران

کلیدواژه