ثور 06, 1401 09:42 Asia/Kabul
  • طالبان افغانستان، تحریک طالبان پاکستان را از مناطق مرزی دور می‌کند
    طالبان افغانستان، تحریک طالبان پاکستان را از مناطق مرزی دور می‌کند

برخی رسانه ها گزارش دادند که پس از هشدار پاکستان به طالبان، این گروه تصمیم گرفته است که تحریک طالبان پاکستان را متقاعد کند که از مناطق مرزی به سایر مناطق افغانستان نقل مکان کنند.

به گزارش رادیو دری، روزنامه اکسپرس تریبون به نقل از منابعی گزارش داده است که طالبان افغانستان انتقال جنگجویان تحریک طالبان پاکستان از مناطق مرزی به سایر نقاط افغانستان را آغاز کرده است.

پاکستان به طالبان افغانستان هشدار داده بود که اگر علیه تحریک طالبان اقدام نکند، پیامد بدی برایشان خواهد داشت.

گفته شده در پاسخ به این پیام قاطع پاکستان، طالبان افغانستان تصمیم گرفته تحریک طالبان پاکستان و گروه‌های وابسته به آن را متقاعد کند که از مناطق مرزی به سایر مناطق افغانستان نقل مکان کند.

اسلام‌آباد می‌گوید تحریک طالبان پاکستان از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده می‌کنند.

اخیرا نیروی هوایی ارتش پاکستان به مناطقی در ولایات خوست و کنر افغانستان حمله کرد و مدعی شد که ده‌ها جنگجوی وابسته به تحریک طالبان پاکستان را کشته است. اما گزارش‌هاحاکی از ان است که ده‌ها غیرنظامی افغانستان در این حملات جان خود را از دست دادند.

این اقدام در تلافی کشته شدن ۷ سرباز ارتش پاکستان بود که در کمین جنگجویان طالبان پاکستانی در وزیرستان شمالی در نزدیکی مرز افغانستان کشته شدند.

ملا یعقوب، سرپرست وزارت دفاع طالبان گفت که حملات پاکستان به خوست و کنر را به خاطر مصالح ملی تحمل کرده، اما شاید دفعه بعد تحملی در کار نباشد.

طالبان حضور "تحریک طالبان پاکستان" را در افغانستان رد کرد

کلیدواژه