ثور 08, 1401 15:30 Asia/Kabul
  • تاکید هاشمی ارزگانی بر نقش رژیم صهیونیستی در مشکلات امروز افغانستان
    تاکید هاشمی ارزگانی بر نقش رژیم صهیونیستی در مشکلات امروز افغانستان

مدرس افغانستانی حوزه علمیه مشهد، آزادی فلسطین را از آرمان‌های ملت افغانستان دانست و گفت: مشکلات امروز افغانستان نتیجه اتاق فکری مثلث غربی، عبری، عربی با محوریت اسرائیل است.

به گزارش رادیو دری؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمود هاشمی ارزگانی مدرس حوزه علمیه مشهد و پژوهشگر علوم قرآنی درباره اهمیت برگزاری روز قدس در کشورهای اسلامی اظهار کرد: روحیه ضد اشغالگری ملت افغانستان و پایبندی آنان به آموزه‌های دینی به آنها انگیزه می دهد تا در کنار ملت مظلوم فلسطین بایستند.

وی  افغانستان را عضو زنده و تعیین کننده در میان کشورهای اسلامی  دانست  و افزود:  گرچه در شرایط کنونی اوضاع خود افغانستان هم دچار سختی و بحران است، اما این شرایط سبب نشده است که این ملت از آرزوها و آرمان خود که فلسطین یکی از آنهاست دست بکشد و آنان را فراموش کند.

استاد افغانستانی حوزه علمیه مشهد تاکید کرد: امسال ملت مسلمان افغانستان ضرورت بیشتری احساس می‌کند که در روز جهانی قدس در کنار دیگر مسلمانان خشم و انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کند، زیرا نقشه‌های شیطانی مثلث شوم غربی، عبری، عربی با محور اسراییل است که ملت افغانستان را به بحران‌های پی در پی افکنده است و زخم پشت زخم بر پیکره این ملت وارد می‌شود. 

سید محمود هاشمی ارزگانی، رژیم  صهیونیستی را مهمترین مرکز برای ایجاد بحران و تفرقه در میان کشورهای اسلامی خواند و اضافه کرد: رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر اتاق فکری ایجاد کرده است تا راهبرد گروه‌های تکفیری و تروریستی را تببین کند؛ این موضوع لکه ننگی بر وحدت امت اسلامی و موجب ناامنی در کشورهای مختلف اسلامی است.

وی تاکید کرد: ما برای اینکه بتوانیم جهان اسلام را به یک وحدت مطلوب و آرمانی سوق بدهیم،  امنیت را در کشورهای اسلامی مستقر کنیم و گروه‌های تروریستی را از ریشه بخشکانیم، وظیفه داریم به عنوان زن و مرد مسلمان در برابر این رژیم بایستیم.

حمایت شخصیت مذهبی افغانستان از مردم مظلوم فلسطین

نعیم الحق حقانی: مسلمانان باید صدای مردم فلسطین شوند

 

کلیدواژه