ثور 08, 1401 17:29 Asia/Kabul
  • واکنش عبدالله به اخراج مهاجران افغان از برخی کشورهای اروپایی
    واکنش عبدالله به اخراج مهاجران افغان از برخی کشورهای اروپایی

عبدالله عبدالله رئیس شورای مصالحه ملی سابق افغانستان گفت: از کشور‌های اروپایی برای رسیدگی به مهاجران افغان انتظار بیشتری داریم.

به گزارش رادیو دری؛ در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی اخراج مهاجران افغان ازبرخی کشورهای اروپایی و جایگزینی آنان با پناهجویان اوکراینی، «عبدالله عبدالله» امروز در پیامی توئیتری اعلام کرد: از کشور‌های اروپایی برای رسیدگی به مهاجران انتظار تلاش بیشتری هست.

وی افزود: آلمان، سالیان متمادی در کنار سایر کشور‌ها به مهاجران افغانستانی که از جنگ فرار کرده‌اند پناه داده است، بنابراین با در نظر داشت بحران فعلی در اروپا، از این کشور انتظار تلاش بیشتری داریم.

عبدالله از مقام‌های آلمان خواسته است برای فراهم‌ کردن نیاز‌های اولیه مهاجران افغانستانی راه‌حل‌های مناسب را در پیش گیرد.

این اظهارات عبدالله در حالی است که اخیرا رسانه‌ها گزارش داده اند صد‌ها افغانستانی در آلمان که از دست طالبان فرار کرده بودند، با ورود پناهجویان اوکراینی از پناهگاهشان بیرون رانده شدند.

مقام‌های آلمانی گفته‌اند که این تصمیم را براساس ملاحظه‌های ضروری و دشوار عملیاتی گرفته اند، زیرا اوکراینی‌ها از جمله بسیاری از زنانِ دارای فرزند، نیاز‌های بیشتری دارند.

قبل از این هم از برخورد دوگانه کشور‌های اروپایی با پناهجویان از جمله میان پناهجویان افغانستانی و اوکراینی گزارش‌هایی منتشر شده بود.

سرگردانی هزاران پناهجوی افغانستانی در آلمان

تشدید اخراج پناهجویان افغان همزمان با بحران اوکراین این بار در بلژیک

کلیدواژه