ثور 09, 1401 10:16 Asia/Kabul
  • مقام سابق افغان: صهیونیست‌ها پشت پرده حملات تروریستی در افغانستان هستند
    مقام سابق افغان: صهیونیست‌ها پشت پرده حملات تروریستی در افغانستان هستند

رئیس اطلاعات و فرهنگ سابق ولایت بلخ، صهیونیست ها را عامل طراحی حملات تروریستی اخیر در این کشور دانست.

به گزارش رادیو دری، «صالح محمد خلیق» رئیس سابق اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ با اشاره به حملات اخیر به مدارس و مساجد در این کشور گفت: چنین جنایت‌هایی با طراحی عوامل رژیم صهیونیستی انجام می‌شود و حضور گروه‌های تکفیری در افغانستان نیز مرتبط با این رژیم است.

صالح محمد خلیق با محکومیت حملات تروریستی اخیر در افغانستان تاکید کرد: این جنایت‌ها با طراحی عوامل صهیونیستی برای تامین منافع این رژیم اجرا می‌شود.

انفجار‌های پی در پی در مناطق شیعه نشین که عمدتا شیعیان افغانستان را هدف قرار داده است، موجی از واکنش‌های داخلی، منطقه ای و بین المللی را برانگیخته است .

دولت طالبان در افغانستان در واکنش به این انفجار‌ها ضمن تاکید بر دستگیری و مجازات عاملان این انفجارها اعلام کرد: عاملان این حملات، افغان‌ها  نیستند.

شخصیت‌های سیاسی و حزبی افغانستان تاکید کرده اند که چنین انفجار‌هایی با هدف ایجاد جنگ مذهبی و قومی در افغانستان سازماندهی و اجرا می‌شود و مردم باید هوشیار باشند و در دام توطئه دشمنان قرار نگیرند.

عصر دیروز پنج شنبه بر اثر دو انفجار تروریستی در مناطق شیعه‌نشین شهر مزارشریف در ولایت بلخ 9 تن کشته و 13 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در همین حال در هفته های گذشته بر اثر انفجارهای تروریستی در مناطق مختلف افغانستان از جمله کابل ، مساجد مزار شریف و قندوز صدها نفر کشته و زخمی شدند.

گروه تروریستی داعش مسوولیت بیشتر این انفجارهای تروریستی را بر عهده گرفته است.

افزایش تلفات انفجار در مزارشریف/داعش مسوولیت را پذیرفت

دو انفجار در شهر مزار شریف

 

کلیدواژه