ثور 12, 1401 18:13 Asia/Kabul
  • بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران در پی حملات تروریستی در افغانستان
    بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران در پی حملات تروریستی در افغانستان

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران وقوع سلسله حملات جدید ضد مسلمانان افغان و تقارن زمانی آنها با روز جهانی قدس را نشان از وابستگی تروریست‌های تکفیری به صهیونیسم دانست.

به گزارش رادیو دری،سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران در پی حملات و انفجارهای تروریستی متعدد در افغانستان،با صدور بیانیه ای اعلام کرد: وقوع انفجارهای تروریستی در افغانستان جملگی مصادیق جنایات بی انتهای مهره‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی ضد ملت بی دفاع افغانستان محسوب می‌شود.
در این بیانیه آمده است: قربانی بازی خونین دستگاه‌های امنیتی و سیاسی واشنگتن و تل آویو، ملت بی‌گناهی هستند که تنها جرم آنها پیروی از شریعت نبوی و استناد به سیره اهل بیت علیهم السلام است.
در بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران تصریح شده است: بدون شک هدف اولیه آمریکا و رژیم صهیونیستی از بازتولید تروریسم تکفیری و حمایت از داعش در نقاط مخالف افغانستان، خلق بحران‌های امنیتی و اجتماعی عمیق در این کشور درد کشیده است.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران تاکید کرد: متاسفانه علی رغم مأموریت و وظیفه ذاتی کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد و فراتر از آن، وجود کنوانسیون‌هایی مانند "ممانعت و مجازات تروریسم"، انفعال مطلق شورای امنیت  سازمان ملل متحد در قبال قربانی شدن مسلمانان توسط تروریسم تکفیری، مشاهده می شود.
در ده روز اخیر مکان‌های شلوغ بویژه مساجد و مدارس شیعیان،در کابل، بلخ و قندوز هدف حملات مرگبار قرار گرفته‌اند که بر اثر آن ده‌ها نمازگزار و دانش‌آموز کشته یا مجروح شده اند.
حوادث تروریستی اخیر در افغانستان سوالاتی را در مورد توانایی دولت موقت طالبان در مبارزه با تروریسم و تضمین امنیت این کشور نزد شهروندان افغان و کشورهای منطقه و جامعه جهانی ایجاد کرده است از اینکه مبادا دولت طالبان به عمد و یا سهوا در تضمین امنیت کوتاهی می‌کند.

بیانیه حزب‌الله لبنان درباره انفجار‌های تروریستی کابل

کلیدواژه