ثور 18, 1401 08:26 Asia/Kabul

امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه دولت طالبان در افغانستان و اعضای شورای علما و برخی از متنفذین جامعه تشیع این کشور در دیدار با یکدیگر ، درباره مسائل مختلف افغانستان گفتگو کردند .

گروه طالبان از زمان به قدرت رسیدن در افغانستان همواره با مشکلات و بحران مختلف از جمله انفجارهای تروریستی از جمله در مساجد شیعیان  و به رسمیت نشناختنش دولت طالبان از طرف کشورهای منطقه و جامعه بین المللی مواجه است .

به گزارش رادیودری « امیر خان متقی » سرپرست وزارت خارجه دولت طالبان در افغانستان در این دیدار که در مدرسه خاتم‌النبیین (ص) کابل و با حضور آیت‌الله صالحی ، استاد محمد اکبری  رئیس و معاون شورای علمای شیعه، سید محمد علی جاوید وزیر پیشین حمل و نقل، ‏سید حسین عالمی بلخی وزیر پیشین امور مهاجرین، سید هادی هادی و جمع کثیری از علما و متنفذین جامعه تشیع این کشور برگزار شد، درباره مسایل مختلف بحث‌های مفصلی انجام شد .

شورای علمای شیعه افغانستان، همواره  نقش و جایگاه شیعیان این کشور را در دولت موقت طالبان ، خواستار است .

پیش از این نیز بارها هیاتی از شورای علمای شیعه افغانستان با مقامات طالبان درباره تشکیل دولت فراگیر در این کشور گفت‌وگو کرده بودند.

گروه طالبان که از 15 اوت 2021 قدرت را در افغانستان بدست گرفته با تشکیل دولت موقت ،وعده تشکیل دولت فراگیر را در این کشور داده ،  اما هنوز محقق نشده است .

 

 

کلیدواژه