ثور 19, 1401 16:24 Asia/Kabul
  • بیست و هشتمین محموله کمک‌های نقدی به افغانستان رسید
    بیست و هشتمین محموله کمک‌های نقدی به افغانستان رسید

با رسیدن بیست و هشتمین محموله کمک‌های نقدی به افغانستان، مجموع کمک‌های نقدی دریافت شده توسط بانک مرکزی افغانستان به ۸۲۵ میلیون دلار افزایش یافت.

به کزارش رادیو دری، بانک مرکزی افغانستان اعلام کرد که در ادامه کمک‌های نقدی بشردوستانه به این کشور بیست و هشتمین محموله کمک‌های نقدی به ارزش 32 میلیون دلار به کابل رسید.

با این حساب براساس آماری که بانک مرکزی منتشر کرده، تاکنون بیش از 825 میلیون دلار آمریکا پول نقد به کابل انتقال داده شده است.

بانک مرکزی افغانستان با ورود بیستمین بسته کمک‌ها به ارزش 32 میلیون دلار اعلام کرده بود که میزان کمک نقدی به افغانستان به 569 میلیون و 600 هزار دلار رسیده است.

پس از به قدرت رسیدن طالبان، دارایی‌های خارجی افغانستان بلوکه و دسترسی این کشور به بانک‌های بین‌المللی مسدود شد که این محدودیت اقتصاد افغانستان را با فروپاشی مواجه کرده است.

گفتنی است که کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل با سهیم دانستن آمریکا در بحران اقتصادی افغانستان، خواستار آزادسازی دارایی‌های توقیف شده این کشور هستند تا امکان ارائه بلامانع کمک‌های بشردوستانه برای تامین نیازهای اساسی مردم افغانستان فراهم شود.

بیست و هفتمین محموله کمک‌های نقدی به افغانستان رسید

کلیدواژه