قوس 04, 1395 16:47 Asia/Kabul
  • مقامات امنیتی افغانستان: نهادهای امنیتی افغانستان به آمریکا درباره حمله به پایگاه بگرام هشدار داده بودند

مقامات امنیتی و نظامی افغانستان اعلام کردند که کابل پیش از وقوع حمله به پایگاه نظامی بگرام به نیروهای آمریکایی هشدار داده بودند.

مقامات امنیتی افغانستان اعلام کردند از نیروهای غربی خواسته بودند که اطلاعات کارکنان محلی پایگاه بگرام را در اختیار آنها قرار دهند تا افراد مشکوک میان آنها را مورد بررسی قرار دهند اما مقامات آمریکایی نپذیرفته بودند.

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم، «وحید صدیقی» سخنگوی والی پروان، اعلام کرد که پس از حمله به پایگاه بگرام، نیروهای آمریکایی پذیرفتند که اطلاعات کارکنان محلی پایگاه نظامی‌شان در کابل را در اختیار نیروهای افغانستان قرار دهند.

یک عضو گروه طالبان چندی قبل با لباس کارگران پایگاه هوایی بگرام در این پایگاه نظامی در شمال کابل خود را منفجر کرد که در نتیجه چهار نظامی آمریکایی کشته و 17 سرباز دیگر زخمی شدند.

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا در این خصوص با انتشار بیانیه‌ای گفته بود که در میان کشته‌شدگان دو سرباز آمریکایی و دو پیمانکار این کشور و در میان زخمی‌ها 16 سرباز آمریکایی و یک سرباز لهستانی شامل هستند.

در پی این حمله، سفارت آمریکا در کابل فعالیت‌های خود در افغانستان را به حالت تعلیق درآورد.

پس از آن، دو کارگر پایگاه نظامی بگرام گفته‌ بودند که درِ پایگاه بگرام به روی 3000 کارگر این پایگاه بسته شده است و آنها نمی‌دانند که سرنوشت آنها چه خواهد شد.