ثور 24, 1401 12:36 Asia/Kabul
  • سمنگانی: تصاویر کشتار غیرنظامیان در پنجشیر، مربوط به یمن است
    سمنگانی: تصاویر کشتار غیرنظامیان در پنجشیر، مربوط به یمن است

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان مدعی شد: تصاویر منتشر شده از کشتار و شکنجه غیرنظامیان در ولایت پنجشیر،مربوط به یمن است.

به گزارش رادیو دری،  در پی انتشار تصاویری از  بازداشت، شکنجه و قتل افراد ملکی در ولایت پنجشیر به دست نیروهای طالبان، انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی این گروه گفته است: «افراد مغرض و بدخواه تصویری را از یمن وارد کرده و به نام پنجشیر به فروش رسانده‌اند».

سمنگانی افزود: با دیدن این عکس منسوب به پنجشیر، «روح و روان هر افغان ناراحت شد، اما افشا شد که حلقه‌ای مغرض و بدخواه، این عکس را از کشور یمن وارد کرده و به نام پنجشیر به فروش رسانده است تا با شکنجه روحی مردم خود بازار تبلیغات را گرم کنند و حامیان خود را خوش نگاه دارند».

معاون سخنگوی طالبان این اظهارات را در واکنش به توییت یک خبرنگار مطرح کرده است که در آن با انتشار عکسی نوشته است: «زنان و کودکان پنجشیری در کوه ها آواره شده اند، طالبان با لشکرکشی به پنجشیر، خانه ها را در روستاها و ییلاق‌ها آتش زده اند، مواد خوراکی مردم را دزدیده اند، هنوز هم بازداشت غیر نظامیان از سوی طالبان ادامه دارد و این جنایت های ضد بشری را کسی نمی بیند؟»

از سوی دیگر، جبهه مخالف طالبان نیز مدعی است که افراد ملکی و بی‌گناه در پنجشیر به دست نیروهای طالبان  شکنجه و کشته شده اند.

این در حالی است که به دلیل دسترسی نداشتن رسانه ها  به وضعیت میدانی پنجشیر و سایر مناطق درگیری، امکان تایید یا رد هیچ یک از این ادعاها وجود ندارد.

طالبان ادعای کشتار غیرنظامیان را در پنجشیر رد کرد

تحادیه اروپا: اوضاع غیرنظامیان در پنجشیر نگران کننده است

کلیدواژه